Ґластонбері — найбільший музичний фестиваль Великої Британії, який проводять з 1970 року. Цьогоріч хедлайнерами стали співачки Дуа Ліпа і SZA та гурт Coldplay. Також на сцену вийшла Авріл Лавін та к-поп-гурт Seventeen, а Марина Абрамович і Бенксі влаштували перформанси.
Суспільне Культура розповідає, чим ще запам'ятався цьогорічний британський фестиваль.
К-поп-гурт вперше на Ґластонбері
Корейський гурт Seventeen увійшов в історію фестивалю як перший к-поп-виконанець на головній сцені. Група подарувала шанувальникам годину хореографічних перформансів та попмузики вдень у п'ятницю, 28 червня.
Минулого року Seventeen були найбільш продаваним гуртом у світі, продавши понад 10 мільйонів альбомів, але у Великій Британії їхній сингл Maestro потрапив до чартів лише минулого місяця.
Попри це, розповідає BBC, глядачі Ґластонбері спочатку були налаштовані скептично, але гурт наполегливо працював над тим, щоб залучити аудиторію на свій бік. І зрештою усі глядачі під сценою Pyramid підхопили приспів Very Nice — енергія якого наростала щоразу, коли гурт знову й знову повторював приспів.
Глядачі пізніше висловлювалися, що було несподівано побачити музикантів з Південної Кореї на сцені Pyramid, але "це було дуже блискуче". А також що корейські гурти гастролюють усім світом і варто бачити на музичних фестивалях "більше такого".
Видання зазначає, що це шоу стало ознакою зростання впливу к-попу у світі. Хоча Ґластонбері ледь не останнім доєднався до тренду запрошувати корейських виконавців: у 2019 році BTS відіграли два концерти на стадіоні Вемблі, Blackpink були хедлайнерками фестивалю Coachella у США, Stray Kids стали першим к-поп-гуртом на Lollapalooza у Парижі, а TxT — у Чикаго.
"Нічний клуб" від Дуа Ліпи
Ще напередодні виступу Дуа Ліпа розповідала, що її мета — перетворити сцену Ґластонбері на "нічний клуб" і, за словами BBC, вона дотрималася свого слова.
Всі пісні були перероблені — додані звуки з рейв-сцени 90-х або посилені басами. Результатом стало шоу, яке нагадувало європейський нічний клуб.
Серед треків, які виконувала Дуа Ліпа, були її найвідоміші хіти: New Rules, Illusion, Break My Heart та Levitating. А також її спільні роботи з Елтоном Джоном (Cold Heart) та Марком Ронсоном (Electricity).
Співачка також віддала данину пам'яті колективу Shakespear's Sister, які стали одними з перших жінок серед хедлайнерів Ґластонбері у 1992 році, одягнувши футболку з обкладинкою їхнього альбому Hormonally Yours.
А зі сцени вона зазначила, що мріяла вийти на сцену цього фестивалю ще навіть до того, як записала перший альбом. Також Дуа Ліпа говорила, що приголомшена, наскільки за її кар'єру зросло число прихильників — виступ музикантки прийшло подивитися майже 100 000 людей.
Однак видання здивувалося, що співачка не виконала свій торішній хіт Dance The Night, який став частиною фільму "Барбі".
Coldplay вп'яте стали хедлайнерами фестивалю
Фронтмен гурту Кріс Мартін згадав про їхній перший виступ на Ґластонбері 25 років тому: вони тоді грали у новому наметі, запізнилися і були "просто найгіршими". На честь цього Coldplay зіграли акустичну баладу Sparks зі свого дебютного альбому Parachutes.
Крім того, вони зіграли кілька нових пісень. Зокрема, це був живий дебют пісні We Pray за участю нігерійського виконавця Burna Boy та британського репера Little Simz.
Вони також виконали Arabesque з альбому Everyday Life 2019 року, до якого долучився нігерійський музикант Фемі Куті з саксофонним соло.
А їхній сетліст містив пісні Higher Power, Paradise, The Scientist, Hymn For The Weekend, Viva La Vida та My Universe — спільну роботу з к-поп-гуртом BTS.
Перформанс від Бенксі під час виступу Idles
Під час виступу Idles (це британський рок-гурт, створений у Бристолі 2009 року) над натовпом запустили надувний човен, на якому були манекени мігрантів у рятувальних жилетах.
Коли пліт пропливав над багатотисячним натовпом біля сцени Other, гурт зіграв пісню Danny Nedelko, слова якої рішуче засуджують праву імміграційну політику і закликають до єдності та співчуття.
Спочатку відвідувачі вважали, що це було ініціативою музикантів — вони заперечили. А пізніше стало відомо, що за цим стоїть британський вуличний художник Бенксі.
Представник гурту оголосив у суботу, що човен створив Бенксі, а учасники гурту не знали про цей трюк до завершення виступу.
Британський актор Саймон Пегг назвав виступ Idles "буквально одним з найкращих виступів, які я коли-небудь бачив на Ґластонбері".
Аврал Лавін вперше на фестивалі
Канадська співачка Авріл Лавін зібрала один із найбільших натовпів біля сцени Other, а камери кілька разів фокусувалися на глядачах, які підспівували кожне слово найвідоміших треків артистки.
"Я не можу повірити, що мені знадобилося 22 роки, щоб нарешті зіграти на Ґластонбері, але це було приголомшливо", — розповідає музикантка в інтерв'ю BBC.
Авріл щойно випустила альбом найкращих хітів, на підтримку якого відбувся тур Північною Америкою.
Вона каже, що досі любить грати пісні зі свого першого альбому — Let Go, який вийшов у 2002 році та допоміг їй стати наймолодшою солісткою, чий альбом очолив британський хіт-парад.
Видання також відзначає її вплив на жінок-музиканток:Біллі Айліш, Олівія Родріго та Чарлі XCX неодноразово називали артистку своїм джерелом натхнення.
Замість музики — футбол: Луї Томлінсон влаштував імпровізований показ матчу Англії
Відвідувачі фестивалю в Ґластонбері отримали можливість подивитися матч 1/8 фіналу "Євро-2024" між збірною Англії та Словаччини завдяки колишньому учаснику гурту One Direction Луї Томлінсону.
Після того як організатори фестивалю відмовилися показувати матч, співак купив телевізор із плоским екраном та генератор і встановив їх у кемпінгу.
Неподалік сцени Pyramid зібрався чималий натовп глядачів. Спочатку працівники були стурбовані таким скупченням людей, побоюючись, що це може призвести до тисняви, але вболівальники посунулися далі, що дало їм змогу повболівати за збірну.
Луї Томлінсон не лише відомий музикою (його останній альбом Faith in the Future у 2022 році посів перше місце у чартах Великої Британії), але й давно пов'язаний з футболом — у 2013 році він виступав за резервну команду клубу "Донкастер Роверс".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media