Міський музей Амстердама (Стеделек-музей) поверне картину Анрі Матісса "Одаліска" спадкоємцям єврейських меценатів, яку були вимушені продати її у час Другої світової війни.
Про це 26 червня розповідає The Art Newspaper.
Картина перебувала в колекції амстердамського музею з 1941 року.
Нідерландський комітет із реституції вважає, що продаж "був пов'язаний із заходами, вжитими окупаційною владою проти єврейського населення, і виник з необхідності".
Директор музею Рейн Вольфс додає, що заклад мав питання щодо походження картини ще з 2013 року. За його словами, вона представляє "дуже сумну історію і пов'язана з невимовними стражданнями, завданими цій родині".
Згідно з даними Стеделек-музею, берлінський текстильний фабрикант Альберт Штерн та його родина зазнали переслідувань через єврейське походження. У 1937 році родина втекла до Амстердама.
Але після початку нацистської окупації Нідерландів сім'я була змушена продавати свої речі. Так у музеї опинилася картина Маттіса. Альберт Штерн відправився до концентраційного табору, де й помер у 1945 році. Його дружина, Марі Штерн, вижила, як і двоє його онуків.
"Повернення Матісса — зворушливий і приголомшливий момент для всіх нас. Наші дідусь і бабуся любили мистецтво, музику і театр, це було центром їхнього життя. Це рішення забезпечило символічну справедливість щодо нашого дідуся", — йдеться у заяві спадкоємців.
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media