Африканські й азійські митці заявляють про "несправедливі" відмови у візах до Великої Британії та ЄС

Гансько-шотландська письменниця та архітекторка Леслі Локко. Фото: Murdo Macleod/RIBA

Африканські та азійські музиканти, письменники і продюсери вважають, що "несправедливі" відмови у візах до Великої Британії і ЄС шкодять культурному розмаїттю та створюють "глобальний апартеїд".

Про це 25 червня розповідає The Guardian.

Згідно з аналізом дослідницької групи Lago Collective, що займається питаннями мистецтва та міграції, найбільше постраждали митці з Африки, яким було відмовлено у візах на рівні 40–70 %.

Рівень відмов у виданні віз до ЄС із таких країн, як Нігерія, Гана і Сенегал, сягає 40–47 %. У Великій Британії найчастіше відмовляють громадянам Алжиру (71 %) та Бангладешу (53 %), а Гана, Пакистан і Нігерія мають показники від 30 % до 46 %.

Гансько-шотландська архітекторка, науковиця та письменниця Леслі Локко була кураторкою 18-ї Міжнародної архітектурної бієнале у Венеції. Вона зазначає, що чотирьом з дев'яти членів її команди з Гани відмовили у візі до ЄС.

"Частину моєї команди кураторів, фотографів і дослідників італійська влада допитувала так, ніби вони збиралися втекти й збирати помідори. Тим, хто повернулися до Гани, телефонували з посольства, щоб перевірити, чи вони повернулися", — додає вона.

Британський письменник і телеведучий Лемн Сіссей, який був куратором першого павільйону Ефіопії на цьогорічній Венеційській бієнале, сказав, що хоча ніхто з його команди проблем не мав, він знає про такі випадки: "Ідея полягає в тому, що вам не раді. Це стало серйозною проблемою".

У березні 2024 року Велика Британія спочатку відмовила у візах для учасників афганського молодіжного оркестру, який нині базується у Португалії. Лише після обурення громадськості візи надали усьому колективу.

Директор оркестру Ахмад Сармаст сказав, що відмова стала для нього "шоком": "Світ відкритий для європейців, але вихідці з Африки, Близького Сходу та Азії є громадянами другого сорту".

Про проблеми розповідає й диджейка Емма Нзіока (відома як Coco Em), яка має виступити на цьогорічному фестивалі Ґластонбері. За її словами, отримання візи до Британії є таким складним, що вона була готова припинити гастролі: "Диджеї з Великої Британії можуть приїжджати до Кенії, але британська візова система дійсно обмежує наші голоси".

Натомість представник Міністерства внутрішніх справ сказав, що всі заявки ретельно розглядають на основі їхніх індивідуальних переваг відповідно до імміграційних правил.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media