Після довгої хвороби в Естонії помер журналіст та письменник Олег Гончаренко

Олег Гончаренко. Національна спілка журналістів України

На 65-му році життя помер письменник та журналіст Олег Гончаренко. Близько двох років він провів у тимчасово окупованому Мелітополі, а нещодавно переїхав до міста Тарту в Естонії.

Про це повідомила голова запорізької обласної організації Національної спілки письменників України Ольга Стадніченко.

"Прожив яскраве, творче життя, залишив по собі багату творчу спадщину, працював з українським словом багато і плідно, з любов'ю патріота рідної землі. Якби не ця фашистська навала, ми прочитали б ще багато яскравих віршів Олега Гончаренка", — написала вона.

Письменник перебував у Мелітополі від початку окупації в березні 2022-го і аж до 6 грудня 2023 року, коли йому вдалося виїхати до Естонії. Уже за кордоном Гончаренко важко захворів.

"За ним стежили, йому неодноразово погрожували арештом, примушували отримати російський паспорт, але він не піддався впливу загарбників та виїхав з окупованої території", — розповіли в спілці журналістів.

Там додали, що прах письменника похоронять у Мелітополі.

У НСЖУ зазначають, що Гончаренко був кореспондентом мелітопольської газети "Новий день", а також писав для медіа Польщі, Румунії та Казахстану.

За збірку поезій "Сердце у вогні" отримав премію імені Павла Тичини. Також нагороджений медалями Івана Мазепи та Олександра Довженка Міжнародної академії літератури та мистецтв України.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media