Спочатку Стоунгендж, тепер літаки: рух Just Stop Oil знову провів акцію у Великій Британії

Активістка Just Stop Oil біля літака, який вони розфарбували на знак протесту, 20 червня 2024 року. Just Stop Oil

Дві активістки руху Just Stop Oil розмалювали помаранчевою фарбою кілька приватних літаків в аеропорту Лондон-Станстед. Так вони закликають британський уряд відмовитися від викопного палива до 2030 року.

Про це 20 червня розповідає The Guardian.

Активістки Just Stop Oil прорвалися через паркан на аеродром в Ессексі, де кілька годин тому нібито приземлився літак американської співачки Тейлор Свіфт.

"За оцінками, 80 % населення світу ніколи не літало літаком. Лише 1 % людей спричиняє 50 % світових авіаційних викидів. Користувачі приватних літаків відповідальні за викиди вуглекислого газу в 14 разів більше, ніж комерційні авіалінії", йдеться у зверненні активістів.

Представники аеропорту та поліція графства Ессекс уже заперечили, що на стоянці перебував літак Свіфт.

Демонстрація в Станстеді відбулася після того, як організація "Англійська спадщина" (English Heritage) звернулася до JSO з проханням припинити напади на культурні пам'ятки. Тільки вчора, 19 червня, двоє протестувальників розпилювали порошкову фарбу помаранчевого кольору на Стоунгендж, якому вже приблизно 5000 років.

У заяві руху Just Stop Oil йдеться про те, що напередодні уряд Великої Британії пообіцяв виконати початкову вимогу екозахисників — "ніякої нової нафти і газу". Втім, тепер вони стверджують, що цього недостатньо і просять владу підписати угоду про поступову відмову від викопного палива.

"Якщо уряди не захистять людей, яких вони представляють, це означатиме, що прихильники JSO разом з громадянами Австрії, Канади, Норвегії, Нідерландів та Швейцарії приєднаються до спротиву цього літа, якщо їхні власні уряди не вживатимуть суттєвих заходів", — говорить представник руху.

Поліція графства Ессекс вже затримала активісток. Тепер їм загрожує відповідальність за пошкодження майна і втручання в роботу аеропорту.

Там також додали, що оскільки це була стоянка приватних літаків, то графік рейсів не порушено. Та уточнили, що постраждало тільки два літаки, оскільки далі втрутилася охорона.

Рух Just Stop Oil попередив про майбутні акції цього літа. Цілями можуть стати райони, які "мають ключове значення для викопного палива".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media