У національній програмі Одеського кінофестивалю за нагороди змагатимуться 10 ігрових та документальних стрічок

Постер до Одеського кінофестивалю. ОМКФ

Одеський міжнародний кінофестиваль у 2024 році відбудеться у Києві з 12 до 20 липня. Організатори оголосили стрічки національної конкурсної програми.

Перелік стрічок опублікували на сайті ОМКФ 19 червня.

Усього до програми увійшло 10 повнометражних фільмів, а за нагороди змагатимуться як ігрові стрічки, так і документальні.

Серед ігрових фільмів:

  • "БожеВільні", режисер Денис Тарасов

Як зазначають, це перший ігровий фільм, що "відверто порушує тему «каральної психіатрії» в СРСР". В основу сценарію покладено спогади жертв репресивної медицини.

Головний герой фільму — молодий чоловік, який хоче почуватися вільним у своїй країні: слухати улюблений рок, носити довге волосся… Однак його прагнення до особистої свободи стикається з жорстокістю системи країни, де використовуються найганебніші методи контролю над такими, як він.

Стрічка є дебютною повнометражною роботою Тарасова.

Facebook
  • "Діло Безп'ятого", режисер Валерій Шалига

Стрічку зняли за твором українського класика Івана Карпенко-Карого "Сто тисяч". Режисер картини – Валерій Шалига, каже, що екранізують цей твір в Україні вперше.

Роль Герасима Калитки в фільмі грає актор театру та кіно Богдан Бенюк.

  • "Дім за склом", режисер Тарас Дронь

Стрічка оповідає історію амбітної архітекторки Вікторії, життя якої кардинально змінюється після того, як її донька зникає зі своїм хлопцем, звинуваченим у торгівлі наркотиками.

Зйомки стрічки завершилися на початку лютого 2022 року. Постпродукція стрічки відбувалась у Румунії, Польщі, Німеччині та Україні.

Головну роль виконала українська акторка Ірина Островська.

  • "Киснева станція", режисер Іван Тимченко

В сюжетній основі стрічки — один із переламних епізодів у житті незмінного лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва. Йдеться про події літа 1980 року, коли він відбував чотирирічне заслання у якутському селищі Зирянка, де працював на кисневій станції.

Це вже другий повнометражний ігровий фільм Івана Тимченка за сценарієм Михайла Бриниха, заснований на ретельному дослідженні документального матеріалу.

Фото: Пресслужба фільму "Киснева станція"
  • "Сірі бджоли", режисер Дмитро Мойсеєв

Фільм "Сірі бджоли", знятий за однойменним романом письменника Андрія Куркова, розповідає про двох мешканців "сірої зони" на сході України — невеликого села, довкола якого вирує війна.

Головні ролі у фільмі зіграли Віктор Жданов ("Спіймати Кайдаша") та Володимир Ямненко ("Дике поле»").

Кадр із фільму "Сірі бджоли". Фото: Українська Кіноакадемія/Facebook
  • "Яса", режисер Сергій Маслобойщиков

Дія стрічки відбувається у 2015 році. Матір Ганну та подругу Дарку об'єднують спогади про Даню, який загинув у 2014 році на Майдані. Через стосунки між двома жінками з'ясовується, що Ганна була пов'язана з корупцією, яка призвела до мафіозного реваншу в Україні у 2010 році, а згодом — до Революції Гідності у 2014 році.

Документальні фільми:

  • "Глядєлов", режисерка Ксенія Кравцова

Олександр Глядєлов — український майстер документальної чорно-білої фотографії.

Фільм-спостереження запрошує у мандрівку разом із фотографом від Києва і Бучі до Харкова, Одеси та Іловайська, від 1990-х до 2022-го, від безпритульних вуличних дітей до страшних воєн, розв'язаних Росією.

  • "Кілометр", режисерка Ганна Тиха

Стрічка розповідає про ситуацію, в якій опинилася родина Любих, коли російські війська почали наступ на Київ.

Не маючи змоги потрапити до родини, яка опинилася в окупації в Ірпені, Роман працював на ірпінському напрямку аеророзвідником. Перебуваючи на відстані в межах кілометра від рідних, він спостерігав переміщення ворога і нерідко пролітав над їхнім будинком.

  • "Обережно! Життя триває", режисер Антон Штука

У липні-серпні 2023 року команда режисера зняла в Ізюмі перший документальний фільм циклу "Обережно! Життя триває".

У кадрі — процес створення мистецьких робіт Гамлета Зіньківського в деокупованому місті. За кілька днів художник виконав чотири роботи. Місця для кожної з них обирали так, щоб привернути увагу до сучасних реалій життя у звільнених від російської окупації містах.

  • "Сопілка Перуна", режисер Євген Мазуренко

Фільм, заснований на відеоматеріалах, знятих безпосередньо на бойовій позиції.

"Сопілка" — це кодова назва пушки для радіопереговорів. Герої фільму — воїни-артилеристи.

Різні люди у мирному житті, на війні вони перебувають в одному обмеженому просторі на декілька сотень метрів посадки та несуть службу, неначе древні жерці язичницького племені в сакральному місці. І їхній вівтар — це гармата.

Одеський міжнародний кінофестиваль — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, головний фестиваль національного кіно. Саме на ОМКФ відбуваються прем'єри найбільш очікуваних національних фільмів, а також дебютують молоді таланти.

"Минулий ОМКФ гостинно приймали Чернівці. Наступного року ми привеземо Одеський міжнародний кінофестиваль у Київ, де очікуємо не менш теплий прийом від столичних кіноманів і поціновувачів якісних глядацьких артфільмів",зазначила генеральна директорка ОМКФ Анна Мачух.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media