Музика, згенерована ШІ? Лейбл UMG підписав угоду з компанією, яка займається розробкою музичних технологій

Мікрофон: ілюстративне фото. melodyshop

Холдинг лейблів звукозапису Universal Music Group (UMG) оголосив про угоду з компанією SoundLabs, яка розроблює музичні технології на основі штучного інтелекту.

Про це повідомили на сайті UMG 18 червня.

Співпраця дасть артистам і продюсерам UMG доступ до технологій штучного інтелекту за допомогою вокального плагіну MicDrop від SoundLabs (його планують запустити пізніше влітку).

Ця програма дасть можливість виконувати різні вокальні трансформації, такі як перетворення голосу на голос, голосу на інструмент, мови на спів та транспозиціюТранспозиція, або транспонування — перенесення музичного твору з однієї тональності в іншу тональність того ж нахилу без усякої зміни., використовуючи власні голосові дані.

Розробники додають, що завдяки плагіну артисти зможуть співати мовами, яких вони не знають, виконувати дуети з колегами або відновлювати й виправляти недосконалі вокальні записи.

Водночас, як зазначає UMG, артисти зберігають повну власність і творчий контроль над своїми моделями.

SoundLabs заснував продюсер і композитор, розробник програмного забезпечення, номінант на премію "Ґреммі" BT (Браян Вейн Трансо).

"Штучний інтелект, якщо його використовувати етично, має прометеївську здатність відкривати неймовірні нові творчі можливості, зменшувати розбіжності у творчому процесі та демократизувати творчість для артистів, фанатів і творців усіх напрямів. Ми розробляємо інструменти не для того щоб замінити людей-митців, а для того щоб посилити людську творчість", — говорить розробник.

Це партнерство має на меті "посилити спільну прихильність компаній до етичного використання штучного інтелекту та захисту прав артистів і авторів пісень", заявили в UMG.

Артистами UMG є Тейлор Свіфт, Лана Дель Рей, Біллі Айліш, Аріана Ґранде, The Weeknd, Гаррі Стайлз, Ріанна, Леді Ґаґа, Селена Ґомес, Олівія Родріґо та багато інших.

Холдинг також є однією з найбільших музичних компаній, які виступають проти використання музики для розроблення ШІ без належної згоди або компенсації.

У квітні Міжнародна конфедерація музичних видавців, до якої належить лейбл, запустила онлайн-ресурс, де правовласники можуть захистити свої права від неліцензійного використання їхніх творів.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media