Херсонський музей та фольклористка Ярина Сізик відтворили викрадену під час окупації картину

Даша Астаф'єва в анімаційному відтворенні картини Михайла Брянського. Херсонський музей

Херсонський музей разом із фольклористкою Яриною Сізик та режисеркою анімації Марією Духовне Личко запустили проєкт "Викрадене мистецтво…", у межах якого відтворили картину, викрадену під час окупації.

Про це стало відомо з пресрелізу.

Творча команда відтворила картину "Портрет дівчини у вишиваній сукні" живописця Михайла Брянського (1830–1908). Авторкою ідеї була фольклористка Ярина Сізик.

В анімації знялася українська модель Даша Астаф'єва: вбрана в копію сорочки з оригінального полотна, яку вишила під час окупації херсонська гідеса Інна Микуцька. Жінка поділилася, що під час цього мріяла водити екскурсії вільним Херсоном.

У ролику звучить народний романс "По небу місяць, по небу ясний…".

"Історія окупації Херсона вкотре нагадує, що ворог нищить не тільки нас фізично, а і цілеспрямовано нищить нашу культурну спадщину. Адже вона є свідченням унікальності, креативності та багатої історії українського народу", — прокоментувала режисерка Марія Духовне Личко.

Вона наголосила, що з Херсонського художнього музею було викрадено понад 10 000 творів мистецтва:

"І поки викрадене мистецтво сумує на чужині, нашим потужним інструментом стає памʼять. Незайве нагадування посередництвом фантазії, що ми втрачаємо кожного дня і миті".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media