Лідер рок-гурту O.Torvald Женя Галич про алкогольну залежність | ВІДЕО

Щороку в Україні від алкоголізму помирає понад 40 тисяч людей. Ми на 4-му місці за кількістю смертей через алкоголь серед жінок та на 6-му місці серед чоловіків.

У 2021 році в Україні сталося понад 5 тисяч ДТП за участю п'яних водіїв. Алкоголізм — серйозна проблема, про яку необхідно говорити.

У цьому випуску Слей Шоу ведуча Марія Тучка aka ТУЧА разом з гостями психіатром-наркологом Владиславом Совою та солістом гурту O.Torvald Женею Галичем говоримо про алкогольну залежність та вплив алкоголю на суспільство загалом.

Вживання алкоголю в Україні має серйозні історичні корені.

Етнограф Василь Кравченко оповідає про звичаї: "У нашій місцевості тільки уживають могоричі, яка би не була згода: продажа, купівля, мінка, найманя наймитів, пастухів. Як тільки хазяїн наймає пастуха або продає скотину чи купує, чи що загубив, а другий знайшов, то це треба, щоби був могорич обов'язково".

Нормально було пити в Україні не тільки чоловікам, наприклад, фольклорист Михайло Гайдай записав звичай, поширений на Київщині у травні: "Баби йдуть у ліс, шукають зілля. Після того баби й молодиці пиячать. Наготують ото ще зранку вдома млинців, сала, вареників, принесуть це до лісу, сідають у бору та й п’ють по чарці".

Сьогодні алкоголізм, як жіночий, так і чоловічий "лікується", а кажучи коректно від цієї залежності можна позбутися. Тож не нехтуйте можливістю звернутися до спеціалістів, якщо ви чи ваші близькі цього потребують.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media