Мультфільм "Думками навиворіт 2" — найуспішніший дебют кіно у США 2024 року: касові збори за перший вікенд

Кадр з фільму "Думками навиворіт 2". Pixar

Мультфільм від Walt Disney Pictures та Pixar зібрав $155 мільйонів в США й $295 мільйонів у світовому прокаті за перший вікенд. Це найуспішніший дебют в американському прокаті від початку 2024 року.

Про це повідомляє Variety.

Попередній найкасовіший фільм 2024 року — "Дюна: частина друга" — за перший вікенд зібрав $82,5 мільйони в США та $178,5 млн у світі.

Анімаційний фільм, сиквел історії про емоції всередині голови підлітки Райлі допомогли студії Pixar та Disney відновити доковідні показники касових зборів. У США фільм зібрав $155 мільйонів доларів. Він майже досягнув прем'єрних показників фільму Грети Гервіг "Барбі", що у липні 2023 року зібрав $162 мільйони.

Мультфільм отримав схвальні відгуки на платформах кінокритиків. CinemaScore оцінили анімаційну стрічку високим балом "A". Платформа Rotten Tomatoes оцінила фільм у 92 %, оцінка аудиторії на платформі сягає 96 %.

Після США найбільші касові збори "Думок навиворіт 2" — у Мексиці, $30,2 мільйона. В Південній Кореї касові збори сягнули $14,9 мільйона, у Великій Британії — $13,9 мільйона, у Німеччині — $8,1 мільйона, а на Філіппінах — $6,7 мільйона. Водночас прем'єра мультфільму ще не відбулася у Франції, Італії, Іспанії, Китаї та Японії.

Бюджет мультфільму сягнув близько $200 мільйонів доларів. Скільки коштів Pixar і Disney витратили на промоцію анімаційної стрічки — достеменно невідомо. Мультфільм вийшов у прокат через 9 років після випуску першої частини у 2015 році. Тоді "Думками навиворіт" зібрали $356 мільйонів в Північній Америці та $858,8 мільйона в цілому світі.

Про "Думками навиворіт"

У мультфільмі "Думками навиворіт" головними героями є емоції всередині голови американської дівчинки Райлі. У продовженні історії Райлі стає підліткою і до її звичних емоцій додаються нові. Мультфільм озвучили: Радість (Емі Полер), Смуток (Філліс Сміт) і Гнів (Льюїс Блек), Тривога (Мая Гоук), Заздрість (Айо Едебірі), Збентеження (Пол Волтер Гаузер) і Ностальгія (Джун Сквібб).

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media