Фото, створене людиною, перемогло на конкурсі для зображень, створених за допомогою ШІ

Мілес Астрей F L A M I N G O N E, 2024. Facebook/Miles Astray

Фотограф Мілес Астрей подав реальну фотографію на конкурс для зображень, створених штучним інтелектом, і виграв змагання. Після того як стало відомо, що Астрей не використовував ШІ для створення роботи, його дискваліфікували.

Про це повідомляє ArtNews.

На фото Астрея зображено фламінго з головою, що нібито увігнута в тіло. Робота фотографа отримала перше місце в категорії "Штучний інтелект" у народному голосуванні на премії 1839 Photography Awards. Цього року судді також присудили фотографії Астрея, під назвою F L A M I N G O N E, третє місце в категорії ШІ. Журі було сформовано з представників видання The New York Times, аукціонного дому Christie’s, видавництва Phaidon та інших.

На своєму сайті Астрей написав, що свідомо подав свою фотографію, щоб відстояти роботу, яка створена людиною:

"Зі швидким перетворенням цифрового ландшафту завдяки вмісту, створеному штучним інтелектом, та все більш запеклою дискусією щодо його наслідків для майбутнього контенту та творців — від художників, журналістів, графічних дизайнерів до працівників у різних галузях — я подав цю реальну фотографію до категорії ШІ на премії 1839 Awards, щоб довести, що контент, створений людиною, не втратив своєї актуальності, що природа та її людські інтерпретатори можуть перемогти «машину», а творчість та емоції — це більше ніж просто низка цифр".

Фотографію Астрея видалили з сайту конкурсу після перевірки. "Кожна категорія має чіткі критерії, яких повинні дотримуватися учасники, — повідомили організатори конкурсу PetaPixel. — Його подання не відповідало вимогам для категорії зображень, створених ШІ. Ми розуміємо, що це було частиною задуму, але не хочемо позбавляти інших художників можливості на перемогу в категорії ШІ".

Астрей все ж вважає цей інцидент перемогою, написавши: "Сподіваюся, що здобуття перемоги як у журі, так і в публіки з цією фотографією було не лише моєю перемогою, але й перемогою для багатьох творчих людей. Я не піду так далеко, щоб сказати, що це перемога самої природи, бо у неї є більш важливі справи; хто знає, можливо, ШІ може допомогти їй з цим, обчислюючи моделі зміни клімату та інше".

Конкурси мистецтва та фотографії, створених штучним інтелектом, мають неоднозначне сприйняття. У 2023 році художник Борис Елдагсен виграв нагороду Sony World Photography Awards від Всесвітньої організації фотографії за зображення, створене за допомогою ШІ. Після цього Елдагсен відмовився прийняти нагороду, заявивши: "Зображення ШІ та фотографія не повинні змагатися одне з одним за таку нагороду".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 Окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media