Фестиваль Soundtrack:Ukraine: у Києві говоритимуть про створення саундтреків і як музика впливає на сприйняття фільму

Постер до фестивалю. Довженко-Центр

В Києві проведуть фестиваль про кіно та музику — Soundtrack:Ukraine. У програмі заплановано як кінопокази, так і обговорення музики в кіно та концерти.

Про це Суспільне Культура розповіли організатори фестивалю.

Soundtrack:Ukraine триватиме чотири дні — з 13 до 16 червня одразу в трьох локаціях:

Хоча фестиваль про кіно, але сфокусований на музиці — на розумінні того, що саме музика "додала" сюжету стрічки, який контекст існував поза нею, хто саме її писали та як "створювався саундтрек України протягом сторіччя німого та звукового кіно".

Окремим завданням організатори ставлять актуалізувати забуті й популярні стрічки через імена творців їхніх музичних образів.

"Фестиваль прагне виходити за межі кіноекрана, дозволяючи глядачам побачити, як саме музика змінює, рухає та доповнює кіносюжет".

Авторкою ідеї та організаторкою стала Вікторія Федоріна, засновниця Kyiv Daily.

Фільмом — відкриттям фестивалю стане стрічка Ігоря Савченка "Тарас Шевченко", її композитором був Борис Лятошинський. У картині показано біографію українського поета з 1841 року й аж до повернення із заслання, що тривало 10 років.

Довженко-Центр

А заривати фестиваль буде стрічка "Вечір на Івана Купала" (1968) режисера Юрія Іллєнка.

Перед фільмом на глядачів чекає ексклюзивне відеозвернення від композитора Леоніда Грабовського. А після перегляду відбудеться обговорення з музичним оглядачем.

"Вечір на Івана Купала" — це другий фільм Іллєнка як режисера-постановника, який також заборонила радянська цензура. В основі — однойменне оповідання Миколи Гоголя.

Довженко-Центр

Крім того, у межах фестивалю заплановані покази:

  • першого звукового фільму Олександра Довженка "Іван" (1932) та "Григорій Сковорода" (1959) з музикою Бориса Лятошинського;
  • "Криниця для спраглих" (1965) з музикою Леоніда Грабовського;
  • "Та, що входить у море" (1965) з музикою Володимира Губа;
  • "Мамай" (2003) та "Поводир" (2014) з музикою Алли Загайкевич;
  • "Брати. Остання сповідь" (2014) з музикою Святослава Луньова.

Окрім того, у філармонії 14 червня відбудеться відкрите інтерв'ю з композиторкою Аллою Загайкевич, 15-го — дискусійна панель з музикознавицею Ольгою Лігус і кінознавицею Людмилою Новіковою.

А 16 червня на концерті Академічного симфонічного оркестру прозвучить музика до фільмів різних років із різними підходами ("Шевченко" Лятошинського та "Поводир" Загайкевич), а також класичний твір кінокомпозитора Святослава Крутикова.

Довженко-Центр

У "Довженко-Центрі" відбудуться творчі майстерні кінокомпозиторів Святослава Крутикова і Володимира Гронського. А також електроакустичні перформанси за участі Ujif_notfound, Edward Sol, Олександра Чорного та Алли Загайкевич. Подія присвячена композитору Олександру Нестерову (1954–2005).

Повну програму та квитки на кінопокази можна знайти тут.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media