Театр-студія внутрішніх переселенців "Ужік" з Ужгорода вперше представить свою постанову "Короля Ліра" за п'єсою Вільяма Шекспіра у Королівському шекспірівському театрі в Стратфорді-на-Ейвоні 14–15 червня.
Про це повідомляє The Guardian.
Режисер В'ячеслав Єгоров до повномасштабної війни створював арттерапію для дітей. Він, колишній студент Академії культури та мистецтв, вирішив реалізувати свою давню мрію — поставити п'єсу "Король Лір".
Розуміючи паралель між досвідом біженців та темами класичної п'єси Шекспіра, режисер розклеїв оголошення про набір акторів на вулицях Ужгорода. Більше ніж 60 людей відгукнулися — більшість з них були переселенцями з мінімальним театральним досвідом або й взагалі без нього.
"Спочатку ми перетворили кіношколу на хаб для волонтерів, які готували їжу для біженців, — сказав Єгоров. — Ми також організували дитячу виставу, щоб відволікти дітей, які не розуміли, що відбувається. Не було жодних рекомендацій від уряду, як поводитися у цій ситуації".
Прем'єра вистави відбулася в Україні у червні 2022 року. Тепер Театральна студія внутрішніх переселенців "Ужік" уперше покаже свою постанову класичної п'єси Шекспіра за межами України — в Королівському шекспірівському театрі у Стратфорді-на-Ейвоні 14—15 червня.
Трупа налічує 12 учасників (десять жінок і двоє чоловіків), серед яких немає професійних акторів — це вчителі, студенти, робітники, продавці та лікарі, які переїхали до Ужгорода під час війни. Вони виступатимуть українською мовою без субтитрів, але, за словами Королівської шекспірівської компанії, абстрактний і візуальний характер вистави дасть змогу насолоджуватися нею навіть тим, хто не розуміє мови.
Єгоров зазначив, що ця постанова стала терапевтичною подорожжю для всіх її учасників і символом стійкості та єдності перед труднощами.
"Для мене війна в Шекспіра — це лише на папері, а трагедія, що сталася в реальному житті, — це абсолютно інше, це інший рівень. Ми повинні зрозуміти, що війна означає смерть".
Історія театральної трупи також надихнула на створення документального фільму "Король Лір: Як ми шукали любов під час війни", який був презентований на міжнародному кінофестивалі документального кіно DMZ минулого року.
Єгоров зазначив, що дуже радий можливості показати виставу у Великій Британії, але наголосив, що "через війну це зовсім інше. Ми трохи виснажені, тож, будь ласка, поставтеся з розумінням".
Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14 окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media