Другий фестиваль "Протасів Яр" імені Романа Ратушного: чого чекати на відкритті

Роман Ратушний. Facebook/Катерина Ейхман

У Києві 15 червня почнеться другий фестиваль "Протасів Яр". Його присвятили пам'яті загиблого під Ізюмом громадського активіста і розвідника 93 бригади "Холодний Яр" Романа Ратушного.

Організатори розповідають, що мета фестивалю — поширення ідеї громадського активізму, що завдяки зусиллю однієї людини або невеликої групи можна змінити власний район, місто та всю Україну.

Протягом літа проведуть чотири дні фестивалю.

Перший день — відкриття фестивалю — пройде під назвою "Повернення держави".

Надано організаторами

Фестиваль почнеться о 15 годині за участі письменниці Світлани Поваляєвої, журналістки Мирослави Барчук, голови ГО "Захистимо Протасів яр" Юлі Бартле та Григорія Барана, представника фонду "Відродження", за сприяння якого відбувається фестиваль.

Спеціальною гостею відкриття стане письменниця Ярина Чорногуз. Модеруватиме відкриття письменниця і культурна менеджерка Тетяна Власова.

У перший день відбудуться дві дискусії:

  • "Повернення територій, земель: досвід місцевих громад"

Учасниці: Марина Чижова та Аеліта Горбунова, херсонська ініціатива "Книги в укритті", Крістіна Шевченко, директорка ГО "Ініціативна молодь українського Нью-Йорка", Олена Довгополова, архітекторка INAKSHI architects, Юлія Бартле. Модеруватиме дискусію архітекторка Уляна Джурляк.

  • "Війна і повернення свого"

За участі письменниці Катерини Калитко, журналіста Богдана Логвиненка та художниці Олени Зарецької. Модеруватиме дискусію журналістка і програмна директорка BookForum Софія Челяк.

Також лекцію "Повернення мистецтва, вкраденого росіянами: що робити зараз" прочитає соціолог культури й автор YouTube-каналів "Кандидат цинічних наук" та "Культуртригер" Богдан-Олег Горобчук.

Увечері, в Інституті біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, відбудуться виступи гуртів KURBASY та NAZVA, а також пройдуть поетичні читання Катерини Калитко і Світлани Поваляєвої.

Фестиваль "Протасів Яр" пам'яті Романа Ратушного заснували у 2023 році громадська організація "Захистимо Протасів Яр" і громада Протасового яру за сприяння Міжнародного фонду "Відродження". Цього року співорганізатором фестивалю стала ГО "Форум Видавців".

Під час усіх фестивальних днів діятиме також дитяча програма.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media