"Це просто нісенітниця": голова правління Одеської кіностудії прокоментував ризик закриття

Будівля кіностудії в Одесі. Одеська Кіностудія

Немає підстав вважати, що Одеська кіностудія може припинити своє існування. Попри заяву, оприлюднену пресслужбою Державної аудитної служби, у студії не арештовані активи, немає судових позовів і немає боргів.

Про це в ефірі Радіо Культура розповів голова правління Одеської кіностудії Андрій Осіпов.

Він зазначив, що у кіностудії є документ від самої Держаудитслужби, в якому загалом немає тверджень, що студія збиткова та ризикує припинити існування. А поширений пресреліз є перекрученим та маніпулятивним, який "ввів у оману цілу країну".

"У цьому випадку потрібно було дати гучний заголовок, що знайшли порушень на 400 мільйонів, але якщо читати далі, то ніяких порушень на 400 мільйонів немає, просто все об'єднали й вийшла така цифра", — говорить Осіпов.

Він додає, що йому "дуже дивно", як може державний орган писати те, про що не зазначено у документах. За його словами, суми у 400 мільйонів у документах взагалі немає.

"Внаслідок аудиторської перевірки виявлено два питання, які були винесені на ревізію. Вони становлять близько 1 мільйона гривень. І після ревізії було вказано, що на момент завершення ревізії всі порушення були самостійно усунуті підприємством, інших порушень немає. От ми можемо говорити про 1 мільйон, який перевіряла ревізія. Все інше — це описова частина", — зазначає Осіпов.

Крім того, за словами голови студії, результати аудиту є таємницею і їх взагалі ніхто не мав поширювати.

Він також пояснив кожен пункт із поширеного 5 червня на сайті Південного офісу Держаудитслужби висновку. Зокрема, що переоцінювання активів — це виключно право акціонерів: "Захочуть — переоцінять".

"Найбільшим акціонером є Фонд держмайна України. Напевно, їм видніше, що оцінювати, а що ні. Тому це не більш як маніпулятивна заява. Бо 200 мільйонів — це не збитки, це рекомендації, що можна було б переоцінити", — додає Осіпов.

Він також розповів, що з початку повномасштабного вторгнення кіностудія жодного дня не припиняла роботу, постійно триває знімальний процес і вже вдалося випустити три стрічки. Нині йдуть зйомки фільму про Олександра Довженка до його 130-річчя. А днями відбудеться конкурсний відбір на створення серіалу про події на Одеській кіностудії 100 років тому, що висвітлюватиме діяльність Юрія Яновського та Ісаака Бабеля.

"Тому ми — одні з лідерів кіновиробництва, у нас немає заборгованості в зарплатах, перед контрагентами, у нас працює музей, YouTube-канал — один із найбільших в Україні, який приносить досить значний дохід. Ефективна господарська діяльність і аудитори про це знають", — зазначає Осіпов.

Він додає, що говорити про збитки можна, коли у підприємства арештовані рахунки, наявні позови або кримінальні справи щодо підприємства чи його посадових осіб: "Тоді я б мав виправдовуватись, а так мені навіть спростувати немає чого. Це просто нісенітниця".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media