Книжки Дудаєва й Кокотюхи та "Реймське Євангеліє": які новинки з "Книжкового Арсеналу" отримав Кирило Буданов

Кирило Буданов. Facebook/Кирило Буданов

Керівник Головного управління розвідки Кирило Буданов поділився у соцмережах книжками, які отримав з "Книжкового Арсеналу". Сам він не зміг відвідати фестиваль через виконання військових завдань.

Про це він написав 3 червня у Facebook.

"Як і в усі часи, Росія не припиняє спроб знищити українську думку: вбивати наших письменників, атакувати видавництва та поліграфічні підприємства. Але українська книга все одно воскресає з попелу ракетних ударів, живе, розвивається і продовжує надихати мільйони читачів і читачок в усьому світі", — написав він.

Буданов додав, що не зміг відвідати фестиваль особисто, але отримав кілька книжок — деякі з них навіть із підписами авторів.

А також опублікував фото з книжками. У його списку:

  • "Чорний ліс" Андрія Кокотюхи;
  • "На чорноморській хвилі: 33 століття копаного моря" Антона Савченка;
  • "Євген Коновалець. Історія нерозкритого вбивства" Олександра Кучерука, Юрія Черченка і Михайла Ковальчука;
  • "Лицар свободи" Джохара Дудаєва;
  • "Анатомія ненависті. Путін і Україна" Сергія Руденка;
  • "Ми були солдатами молодими. Я-Дранґ – битва, що змінила війну у В'єтнамі" Гаролда Ґ. Мура та Джозефа Л. Ґелловея;
  • "Голодомор. Історія неусвідомленої травми" Віталія Огієнка.
Facebook

Також Буданову передали "Реймське Євангеліє" — двотомне наукове видання факсимільного типу. Перша частина відтворює сторінки рукописної пам'ятки, а друга містить результати її дослідження від сучасних українських науковців.

"Попри війну і постійну небезпеку російських атак, черги охочих потрапити на книжковий фестиваль розтягнулися на сотні метрів. Українці вкотре демонструють, що нація, яка любить та читає книги, — завжди перемагатиме ворога, який зомбований путінським телевізором".

Раніше списками книг поділилася перша леді Олена Зеленська.

Серед її покупок — врятовані зі знищеної росіянами друкарні "Фактор-друк" "Ізмарагд княгині Несвіцької" Олександра Ірванця та "Мисливці за щастям" Валерія Пузіка, а також "Вірші та пісні" Гліба Бабіча і "Дім для Дома" Вікторії Амеліної, які загинули під час повномасштабної війни.

Telegram

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на "Арсеналі" придбав "Архіви КГБ" Едуарда Андрющенка, "Лазарус" Світлани Тараторіної; та "Я перетворююсь..." Володимира Вакуленка-К, якого росіяни вбили під Ізюмом у 2022 році.

Telegram

Що відомо про "Книжковий Арсенал"

Цьогорічний "Книжковий Арсенал" відвідало 35 тисяч людей.

Організатори зазначили, що загалом відбулося понад 160 подій, 10 виставкових проєктів і сформовано 4 книжкові колекції, які осмислюють непрості досвіди, що стаються з українками та українцями у війні. Окрім цього, було представлено 100 українських видавництв і 5 книгарень.

Учасниками події стали 260 людей, серед яких: Оксана Забужко, Франциска Девіс, Ліза Віда, Олена Стяжкіна, Таня Малярчук та інші письменники, філософи, перекладачі та митці.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media