Міністерка культури Франції закликає посилити кримінальну політику щодо активістів, які псують картини у музеях

Екоактивістка Food Riposte. AP/Riposte Alimentaire

Міністерка культури Франції Рашида Даті повідомила, що слід упровадити новий закон для стримування активістів, які псують витвори мистецтва у музеях.

Про це 4 червня повідомляє The Art Newspaper.

Таке повідомлення з'явилося у соцмережах міністерки після акції екоактивістки з групи Food Riposte, яка приклеїла наліпку з "апокаліптичним, футуристичним пейзажем" на "Макове поле" Клода Моне в Музеї д'Орсе. Картина не була захищена склом.

Група ж заявила, що це має показати, як виглядатиме "зруйноване полум'ям і посухою" макове поле у 2100 році, якщо не буде вжито більше заходів проти кліматичної кризи.

А на майці активістки було написано "+4 градуси за Цельсієм" — про зміну температури у світі.

"Таке нищення мистецтва злочинцями жодним чином не може бути виправдане. Це повинно припинитися!"

Даті зазначила, що звернулася до міністра юстиції з проханням впровадити кримінальну політику, що буде адаптована "до цієї нової форми злочинності, яка атакує найблагородніший аспект нашої згуртованості — культуру!"

У травні активісти Riposte Alimentaire розкидали апельсинову пудру біля Дзеркальної галереї Версальського палацу. Протестувальники потім у соцмережах повідомили, що хочуть підвищити обізнаність про "нерівність, через яку привілейована меншість монополізує частину ресурсів, поки більшість громадян збирають крихти".

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media