Альбом з музикою українського бароко увійшов до шортліста міжнародної премії стародавньої (ранньої) музики REMA Awards

Репетиція виконання "Воскресенського канону" Миколи Дилецького, 8 серпня 2023 року. Facebook/OPEN OPERA UKRAINE, Руслан Сингаївський

Альбом Ukrainian Baroque: Concordacii Animos від платформи Open Opera Ukraine внесли до короткого списку номінантів премії REMA Awards 2024. Церемонія нагородження пройде 5 червня у Стокгольмі (Швеція).

Список номінантів опублікували на сайті премії.

Альбом із музикою українського бароко номінували у категорії "Проєкт року в сфері спадщини".

Премію вручають кожні два роки музикантам та авторам проєктів, які є найбільш інноваційними й зробили значний внесок у сферу стародавньої (ранньої) музики та її розвитку.

Альбом Ukrainian Baroque: Concordacii Animos презентували у вересні 2023 року.

Він складається з партесних творів анонімних авторів із зібрання Інституту рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського у виконанні вокального ансамблю Partes.

Центральним твором є "Воскресенський канон" Миколи Дилецького, який вперше виконали у двох наявних на сьогодні авторських версіях. Крім того, тут ще шість творів української партесної музики, зокрема 12-голосні концерти "Оле, оле, окаянная душе", "Сіде Адам прямо рая", "Помишляю день страшний" та 6-голосний "Приближається душе конец".

Музиканти записали альбом у Кирилівській церкві Національного заповідника "Софія Київська". Послухати альбом можна на Spotify, Apple Music та YouTube Music.

скриншот із Apple Music

У коментарі для "Укрінформу" програмна директорка Open Opera Ukraine Анна Гадецька зазначила, що міжнародна мережа REMA об'єднує фестивалі та окремих людей, які займаються ранньою (давньою) музикою в усьому світі.

"Сподіваюся, що ми переможемо, але саме потрапляння у цей шортліст вже велика відзнака. Ще ніколи до цього українська музика не потрапляла у цю категорію і не була так високо оцінена. Премія REMA це щось як «Оскар» у сфері ранньої музики", — зазначила вона.

Підтримайте збір Суспільного Мовлення разом із Фондом "Повернись живим" для батальйону безпілотних авіаційних систем 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media