"Книжковий Арсенал-2024": що купити та на які книжки звернути увагу — рекомендують книгарні та блогерки

Книжкові рекомендації до "Книжкового Арсеналу". Колаж: Суспільне Культура

"Книжковий Арсенал" у 2024 році триватиме з 30 травня до 2 червня. Одразу 100 видавництв представлятимуть свої новинки на традиційному книжковому ярмарку.

Свої книжкові рекомендації вже встигли висловити літературні критики і редактори.

Суспільне Культура звернулося до книгарень та книжкових блогерок за рекомендаціями: що ж купити на "Книжковому Арсеналі"?

Книгарня "Закапелок"

У 2024 році книгарня "Закапелок" у секції "Видавці" представлятиме книги ветеранів та ветеранські видавництва. Саме тому серед їхніх рекомендацій:

 • Олександр Терен "Історія впертого чоловіка" від видавництва "Прометей"

Це захопливий автобіографічний роман Олександра Будька з позивним "Терен", командира взводу 49-го окремого стрілецького батальйону "Карпатської Січі", який втратив обидві ноги під час харківського контрнаступу 2022 року.

Це історія про сміливість, вірність, чесність перед собою та побратимами, про віру в перемогу та Україну; історія впертого чоловіка.

книгарня "Наш Формат"
 • Теодор Рузвельт "Автобіографія президента" від видавництва "Пропала грамота"

За словами видавця: "Життя Теодора Рузвельта явно не вклалося би у схему сучасного професійного політика. Глибина його особистості і висота його досягнень захоплює".

Це одна з останніх новинок від видавництва "Пропала грамота", власник якого, Олексій Бешуля, чинний військовослужбовець.

книгарня "Наш Формат"
 • Руслан "Давід" Сербов "Маріуполь. Книга хоробрих"

Це автобіографічна книга азовця та захисника "Азовсталі", який ділиться спогадами про тяжкі бої, болючі втрати, про живих та вже полеглих героїв, які відзначилися у боях за місто.

221B Store

Книгарня Readeat

Київська книгарня Readeat також поділилася своїм списком, на який варто звернути увагу на "Книжковому Арсеналі":

 • Марічка Паплаускайте "Потяг прибуває за розкладом. Історії людей і залізниці" від видавництва "Лабораторія"

Приголомшливі та чуттєві історії залізничників, що стались під час повномасштабного вторгнення.

Українська журналістка Марічка Паплаускайте проїхала понад 8 000 кілометрів і провела 40 інтерв’ю, аби зрозуміти, як залізниці вдалося стати символом спротиву.

Автор передмови — британський актор, письменник, режисер Стівен Фрай.

"Лабораторія"
 • Ребекка Кван "Жовтолика" від видавництва "Жорж".

Це перший твір Ребекки Кван, у якому вона відходить від епічності, фентезійності й експериментує з жанром сатиричного роману.

Сміливий текст про видавничу галузь західного книжкового ринку та сучасний феномен "шакалячого експресу", коли людина опиняється у вихорі нескінченного хейту та кенселінгу.

видавництво "Жорж"
 • Роберт Ґалбрейт "Стрімка могила" від видавничої групи "КМ-БУКС"

Це нова книжка від Ґалбрейта, яку всі дуже очікували.

Детективний роман розповідає про нові пригоди детектива Корморана Страйка з його напарницею — Робін. Вони отримують нове замовлення, яке наражає на небезпеку життя Робін.

Видавництво "КМ-БУКС"

Книгарня "Книжковий лев"

Цього року книгарня стала кураторами стенда "Арт-книга". Тому вони вирішили, що саме до цих трьох книг хочеться привернути більше уваги:

 • Василь Коцан "Монистята на білиньку шию" від видавництва Олександри Гаркуші

Це видання від Закарпатського музею народної архітектури та побуту, що містить кольорові світлини традиційних народних, а також авторських жіночих прикрас з бісеру із фондової збірки ужгородського скансену.

Текстову та альбомну частини супроводжують чорно-білі фото кінця ХІХ — середини ХХ століть, що демонструють жінок в традиційному народному вбранні, до комплекту якого входять прикраси з бісеру.

книгарня "Книжковий Лев"
 • Ольга Лагутенко "Українська графіка першої третини ХХ століття" від видавництва "Грані-Т"

У цій книзі мистецтвознавиця Ольга Лагутенко ледь не вперше розглянула історію українського графічного мистецтва. Відзначено загальноєвропейські тенденції та національні особливості розвитку, наголошено на найбільш значущих явищах і висвітлено творчість найкращих майстрів.

Книгарня зазначає, що їм чудом вдалось знайти залишки накладу цієї книги, що видавалась 2011 році.

книгарня Yakaboo
 • Іван Станіславський "Усі відтінки маріупольських мозаїк"

Робота над цією книгою почалась ще до повномасштабного вторгнення і була спробою авторів таким чином зберегти мозаїчні панно, яких в Маріуполі була велика колекція.

Над ними працювали потужні митці: Алла Горська, Віктор Зарецький, Валерій Ламах, Ернест Котков, Галина Зубченко, Борис Плаксій та інші.

Facebook

Суспільне Культура також звернулася до книжкових блогерок та книгарок. Ось які книги вони радять шукати на "Книжковому Арсеналі"

Олександра Беcпала, перекладачка, книгарка-консультантка книгарні "Сенс"

 • Гелій Снєгірьов "Набої для розстрілу" від видавництва "Комора"

Це детально й ґрунтовно описаний процес над "Спілкою визволення України", і книга має чіткий висновок: усі звинувачення були сфабрикованими, щоб дискредитувати й знищити українську інтелігенцію.

Цю історію варто памʼятати і про неї варто говорити навіть десятиліттями, століттями потому, аби ніколи не забувати, що наша русофобія недостатня.

книгарня "Наш Формат"
 • Олена Пшенична "Там, де заходить сонце" від видавництва "Лабораторія"

Роман вийшов кілька місяців тому, але досі має популярність. І не дарма: не так багато творів сучасної української літератури звертаються до історій про літніх людей, говорять їхніми голосами.

Стосунки між батьками і дітьми, між літніми людьми і їхнє самовідчуття в цьому світі. Емоційна книга саме тому, що щира і близька нам всім — а тому дуже важлива для прочитання.

"Лабораторія"
 • "Як ми назвемо цю війну", Ukraïner

До торішнього "Книжкового Арсеналу" Ukraïner випустили важливу і актуальну книжку "Деокупація", цього року очікуємо від них "книжку-архів двох років українського опору в повномасштабній війні".

Ця збірка текстів різних авторів гарантує багатий спектр тем, усіх граней війни і реальності, в якій ми існуємо останнім часом. Сприйняти досвід інших людей і відрефлексувати власний — важливо, і "Як ми назвемо цю війну" в ній надзвичайно корисний.

Ukraïner

Тетяна Гонченко, авторка книжкового блогу "Непозбувний книгочтун"

Наразі це мій найулюбленіший український письменник, а книжка щойно вийшла під Арсенал. Це пригодницько-історична гра про українця в Америці. Але про що б вона не була, я б все одно її купила.

"Це роман про колишнього кріпака, який після того, як відслужив на Кримській війні, потрапляє в Америку і воює на боці півночі у Громадянській війні. Знаходить собі друга, колишнього раба Сема, і вони разом подорожують Америкою", — розповідав Чех.

Меридіан Черновіц
 • Курт Вонненґут "Синя Борода"

Вперше видавництво "Вавилонська бібліотека" надрукує книжку відразу на Арсенал, без передзамовлень.

Українською мовою "Синя Борода" зʼявиться у перекладі Тетяни Некряч. Цей роман, 12-й у його творчості, Курт Воннеґут написав 1987 року, через два роки після "Ґалапаґосу".

Facebook
 • Блейн Гарден "Втеча з табору 14" від "Бородатого Тамарина"

Книга про чоловіка, який народився в тюрмі у Північній Кореї, а потім вибрався звідти у справжнє життя. Американський журналіст Блейн Гарден переповідає історію цього чоловіка.

"Це моторошна й водночас захоплива розповідь про мужність, витривалість та виживання, й основне — про неймовірну втечу з найбільш репресивної тоталітарної держави у світі", — йдеться на сайті видавництва.

"Бородатий Тамарин"

Юлія Типусяк, авторка книжкового YouTube-каналу "ПРОЛІТ"

 • Меделін Міллер "Цирцея" від видавництва Vivat

"Цирцея" це міфологічне фентезі, що відкриває світ давньогрецьких сюжетів.

Це доволі детальний ретеллінг давньогрецьких мітів, який розповідає історію Цирцеї — німфи-чарівниці, яка переживає вигнання та намагається зрозуміти себе та своє покликання. Це одна з найулюбленіших моїх сучасних книг.

Vivat
 • "Анатомія письменниці" від видавництва Creative Women Publishing

Це історія становлення, як письменниці багатьох сучасних українських авторок, а також класичних письменниць. Тут зібрані особисті історії, різні авторські методи, а також це чудовий спосіб заглянути в письменницьку майстерню жіночими очима.

Creative Women Publishing

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media