Фільм "Будинок «Слово»: нескінчений роман" уже три тижні в кінотеатрах: скільки вдалося зібрати у прокаті

Ексклюзивно
Кадр із фільму "Будинок «Слово». Нескінчений роман". Наданий командою фільму

Фільм "Будинок «Слово»: нескінчений роман" Тараса Томенка вийшов у прокат 9 травня. За результатами третього вікенду стрічку подивився 83 031 глядач.

Про це Суспільне Культура повідомила піар-служба стрічки.

Загалом за три тижні прокату вдалося зібрати 12,8 мільйона гривень.

У фільмі розповідається історія українських письменників доби "розстріляного відродження", яких зібрали в одному будинку, щоби вони працювали на благо радянської системи.

Світова прем'єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська — на фестивалі "Миколайчук OPEN" в Чернівцях 16 червня 2022-го.

Режисером фільму став Тарас Томенко, який до цього зняв документальний фільм "Будинок «Слово»". Сценаристкою обох проєктів була українська письменниця Любов Якимчук.

За її словами, "у стрічці зображена радянська агентура, таємна система її роботи (ми вивчили це за тодішніми агентурними методичками), міське харківське життя з театрами і кав'ярнями, а в одному епізоді також зображене українське село, що тоді переживало Голодомор".

7 березня 2022 року будинок "Слово" у Харкові було пошкоджено внаслідок обстрілу російськими військами. Наразі в одній з квартир діє літературна резиденція.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media