У тимчасовій окупації перебувають або перебували 9 % музейних колекцій України — Мінкульт

Викрадення колекції Херсонського музею. Фото з Сімферополя / tverezo.info

Унаслідок російського вторгнення в окупації перебували або перебувають 1,03 млн експонатів — це 9,1 % від Музейного фонду України.

Про це в.о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв розповів в інтерв'ю "Главком".

За його словами, частина колекцій з музей, які були окуповані, втрачена.

"Наприклад, з Мелітопольського міського краєзнавчого музею вивезено 1745 предметів з дорогоцінних металів, серед них 277 предметів із золота. З Херсонського художнього музею імені Олексія Шовкуненка окупанти вивезли близько 80 % фондової колекції. Вивезені з цього музею культурні цінності були переміщені до Центрального музею Тавриди у Сімферополі", — розповів в.о. міністра.

Крім того, поки частина музеїв залишається в окупації, неможливо оцінити збитки. Карандєєв каже, що поки міністерство створює списки втрачених предметів державної частини Музейного фонду України з музеїв, що розташовані на деокупованих територіях.

Також, за словами в.о. міністра, внаслідок бойових дій постражали 1,43 млн одиниць зберігання — це 12,6 % Музейного фонду України.

Руйнування культурної інфраструктури через війну

В Україні 1987 об’єктів культурної інфраструктури зазнали пошкоджень чи руйнувань внаслідок війни Росії в Україні.

Найчисельнішою групою закладів культури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, є клубні заклади (48,2% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, що зазнали збитків).

Загалом постраждали 958 клубних закладів, 708 бібліотек, 153 заклади мистецької освіти, 114 музеїв та галерей, 36 театрів, кінотеатрів та філармоній, 15 парків, зоопарків та заповідників, а також три цирки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media