Нова книжка Сергія Плохія: про що вона та коли вийде

Ексклюзивно
Історик Сергій Плохій. Суспільне

У вересні у Великій Британії та США зʼявиться нова книжка історика Сергія Плохія. Вона буде присвячена 35 дням російської окупації Чорнобильської АЕС. В Україні вона вийде, ймовірно, у 2025 році.

Про це він розповів в ефірі Радіо Культура.

"Я спробував знайти тему, момент в цій війні, де є початок і де є кінець, тобто повернутися для мене, як для історика в цілому в більш знайомий контекст", — говорить він.

Плохій зазначив, що відкрив для себе "абсолютний клондайк, як для історика" матеріалів, які можна вивчати — це пости у соцмережах зокрема Facebook, Twitter.

Він розповів, що це було "унікально" дивитися в режимі реального часу на чат ядерних інженерів та енергетиків під час штурму російської армії на Запорізьку АЕС, оскільки вони всі "раптом перейшли на релігійну мову: Мати Божа, захисти нас".

"Ці емоції, які так виприскувалися в кінці дня чи через тиждень, чи сьогодні, люди, мабуть, пам'ятають про це інакше. Але цей момент я схопив, цей момент я спробував підхопити і відобразити в цій книжці"

Хто такий Сергій Плохій

Сергій Плохій — історик, член Українського PEN, професор кафедри української історії в Гарвардському університеті.

Автор більше десятка книг з історії України та Східної Європи, зокрема "Брама Європи", "Ядерне безумство", "Атоми і попіл".

Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018) за книгу "Брама Європи". Тоді ж отримав британську премію Бейлі Ґіффорда в галузі документалістики (за книгу "Чорнобиль. Історія трагедії").

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media