Vivat не відправлятиме книжки зі складу до завершення слідчих і рятувальних дій

Наслідки обстрілу друкарні "Фактор-Друк" у Харкові, 23 травня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

Видавництво Vivat тимчасово призупинив відправлення книжок зі складу, їх відновлять після завершення слідчих і рятувальних дій у друкарні "Фактор-друк". Вона сильно постраждала внаслідок обстрілу росіянами Харкова 23 травня.

Про це 24 травня розповіла генеральна директорка Vivat Юлія Орлова.

Вона також зазначила, що нині відомо про 7 загиблих та 22 постраждалих працівників друкарні.

"Це були люди, які в умовах щоденних обстрілів Харкова приїздили на роботу, щоб ми всі згодом могли тримати у руках книжкові новинки для дорослих і дітей", — додає Орлова.

Керівник слідчого відділу поліції Сергій Болвінов раніше повідомляв, що за допомогою ДНК-експертизи вдалося встановили особи всіх загиблих.

А президент України зазначав, що у друкарні згоріло 50 000 книг.

"Фактор-друк" це один з найбільших типографських комплексів повного циклу у Європі, тому тут друкуються майже всі українські видавництва. За словами власника друкарні Сергія Політучого, це руйнування вплине на всю книговидавничу галузь України, оскільки сукупна потужність усіх типографій зменшиться на 30-40%.

Одразу ж письменники та інші видавництва й книгарні в соцмережах також почали постити посилання на сайт самого Vivat та закликають купувати книжки, щоб підтримати.

"Ми всі розчулені і зворушені такою хвилею підтримки команди типографії «Фактор-друк» і видавництва Vivat від читачів, авторів, партнерів, журналістів як в Україні, так і за її межами", — написала Орлова у соцмережах.

"Поширюйте і розповідайте про цю трагедію в Україні й закордоном; про те, як ворог нищить українську книгу та культуру, намагається зупинити розвиток нашої нації. Зараз важлива підтримка усього світу"

Компанія "Фактор" відкрила збір коштів, які спрямують на підтримку постраждалих та на відновлення поліграфічного життя.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media