Підтримуйте українське книговидання: як видавництва та письменники реагують на знищення харківської друкарні

Наслідки обстрілу друкарні "Фактор-Друк" у Харкові, 23 травня 2024 року. Суспільне Новини/Олександр Магула

Внаслідок ракетної атаки у Харкові знищена друкарня "Фактор-Друк", де свої книги друкувала низка українських видавництв. У соцмережах письменники, книгарні та видавництва висловлюють співчуття та підтримку колегам.

Книгарня "Сенс" зазначила, що Харків завжди був центром книгодрукарства України і залишається ним досі, навіть в умовах постійних обстрілів.

"Кожна третя книга, яка видається в країні, друкується типографією Фактор-друк. І тому зараз як ніколи важливо підтримувати тих, завдяки кому навіть на третьому році повномасштабного вторгнення на полицях книгарень з’являється повно нових видань", — додають там.

Крім того, вони закликали читачів зазирнути на останні сторінки книжок та поділитися у соцмережах тими, що надруковані у "Фактор-Друк".

А книгарня "Моя книжкова полиця" повідомила, що дає сьогодні додаткову знижку на всі книги видавництва Vivat.

Facebook

Видавництво "КСД" поділилося, що також друкувало окремі книжки у"Фактор-друк". Зокрема нині там перебувало 11 видань (як новинки, так і додруки попередніх накладів).

"З точки зору бізнесу ми переналаштуємо процеси і зрештою книги будуть випущені, але зараз це не головне. Людей не повернеш. Тому співчуваємо колегам з "Фактор-друк" і горюємо разом, бо ми одна команда. Сподіваємося, що всі зниклі люди будуть знайдені неушкодженими", додають у видавництві.

Підтримку колегам висловило і видавництво "Лабораторія": "Ми часто пишемо, що ваша книжкова покупка підтримка і інвестиція в розвиток книжкового ринку. Сьогодні ж це необхідність: підтримайте друкарню і видавництво, придбавши будь-яку книгу Vivat в книгарнях та інтернет-магазинах".

Instagram

Співчуття висловило й видавництво "Видавництво" та закликало донатити на актуальні збори та підтримувати українське книговидання.

"Видавництво Vivat це наші дорогі партнери, з якими ми реалізували не один важливий проєкт. Ще кілька проєктів ми втілюємо прямо зараз. Закликаємо кожного та кожну підтримати видавництво у цій складній ситуації. Найпростіший і найдієвіший шлях – придбати книжку", написали на сторінці PEN Ukraine.

А перекладачка Ярослава Стріха у соцмережах поділилася списком книг, виданим у Vivat, та закликала підтримати видавництво купивши паперове або електронне видання.

Блогерка та журналістка Емма Антонюк в власному пості також закликала ділитися надрукованими у друкарні "Фактор-друк" книгами: "Нехай наші співчуття сьогодні супроводжуватимуться придбаною українською книжкою, благаю. Розкажіть на своїх сторінках про улюблені книжки. Зробіть безкоштовні інтеграції у своїх блогах. Розкупіть їхні наклади".

Facebook

Facebook

Facebook

Facebook

Facebook

Facebook

У Facebook колишній президент Петро Порошенко зазначив, що працівники друкарні з початку повномасштабного вторгнення Росії жодного разу не призупиняли роботу — ні під час повітряних тривог, ні через відключення світла.

"Але мета ворога залишається такою ж — знищити все, що робить нас українцями. Наших людей, наші домівки, нашу пам’ять, нашу культуру та мову. Не маємо дати жодного шансу російським потворам це зробити. І на кожен їхній терор будемо відповідати нашою єдністю. Тож заходьте на їхній сайт, відвідуйте книгарні і купуйте їхні книжки", — написав він.

Ілюстраторка та принтмейкерка Женя Полосіна у Instagram зазначила, що зовсім нещодавно на фестивалі у Болоньї говорили про те, що найбільші в Україні друкарні знаходяться в Харкові, місті, яке межує з Росією. І от саме сьогодні одну з найбільших — знищила Росія.

"Але давайте ще більше поговоримо про те, чи потрібно давати майданчик для романтизації творів про російських націоналістів. Зрештою, після певної кількості ракетних обстрілів не буде потреби говорити про творчість українських художників, письменників, режисерів, оскільки все це буде знищено", — додала вона.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media