Врятувати Київ від забудови: як міняється місто і які потрібні зміни насправді | ВІДЕО

Врятувати Київ від забудови: як міняється місто і які потрібні зміни насправді. Суспільне Культура/Ніка Назарєнко

У Києві сталася низка скандалів через незаконне руйнування або реконструкцію пам’яток: Садиба Зеленських (Малініна), Екопарк Осокорки, Житній ринок, Старокиївська гора. На початку повномасштабної війни знесли також два історичні будинки на Подолі.

Яку культурну спадщину столиці ми втрачаємо, як її захистити, хто відповідальний — дивіться у випуску.

  • Про архітектуру Києва, урбаністику, комфортність міста, Поділ та історичні райони — розповіли архітектор Юліан Чаплінський та урбаністка Іванна Малій.
  • Щодо цінності Екопарку Осокорки та про історію конфліктів із забудовниками — громадська активістка Наталія Чернишова.
  • Про успішні кейси збереження культурної спадщини та природних зон, досвід у судових справах, як забудовники користуються війною — ветеран, громадський діяч Олег Симороз.
  • Хто винен у незаконних забудовах, як захистити історичні будівлі, про охоронний статус та паспорти пам'яток — розповів голова ГО "Рада з урбаністики Києва" Віталій Селик.
  • Як реагує влада на конфлікти, що буде із знесеними історичними будинками, чому збільшили дозволену висоту забудови в історичних ареалах та які стратегії планують запровадити — директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media