Есей Забужко і твори Амеліної й Кривцова: у Швеції присвятили випуск журналу українській літературі

Обкладинка нового випуску журналу 20TAL. 20TAL

Новий випуск шведського журналу 20TAL присвячено українським письменникам. Упорядники використали цитату Сергія Жадана для обкладинки, а у номері можна прочитати есе Оксани Забужко та твори Вікторії Амеліної й Максима Кривцова.

Про це повідомило "Читомо" з посиланням на сайт видання.

Упорядники журналу зауважують, що це найповніший номер журналу за всю його історію - його повністю присвячено Україні.

"У цьому номері українські автори пишуть про гумор, поезію, гуманітарну допомогу, історію, танці, кіно та образи. Про те, як маленькі радощі повсякденного життя і солідарність, що піднімає настрій, повинні знаходити місце навіть у найжахливіших обставинах", — йдеться на сайті видання.

У центрі обкладинки гасло "Україна дивиться вперед" (Ukraina blickar framåt) та цитата Сергія Жадана "Говорити про майбутнє — означає вірити в нього" (Att tala om framtiden är att tro pa den).

Серед публікацій у номері:

  • есе літературознавиці Олени Галети. Вона зробила огляд української літератури від XVIII століття до сьогодення;
  • есей "Зламана гілка гойдається ввечері" письменниці Оксани Забужко;
  • інтерв’ю з письменником Сергієм Жаданом;
  • есеї про війну та гумор від Андрія Любки, Ірини Цілик і Артема Чеха;
  • інтерв’ю шведської поетеси Іди Бер’єль з поетом і військовим Артуром Дронем;
  • стаття від критикині Дарії Лисенко про плакатне мистецтво як форму спротиву у творчості художника Нікіти Тітова;
  • есей про роботу над "Словником війни" від письменника Остапа Сливинського.

Також можна прочитати твори Софії Андрухович, Тараса Прохаська, Василя Стуса, Галини Крук, Катерини Калитко, Ірини Шувалової, Юлії Мусаковської, а також Вікторії Амеліної й Максима Кривцова, які загинули під час повномасштабного російського вторгнення.

Це не перший випуск 10TAL про Україну. Десять років тому шведський журнал уже робив номер, присвячений 25 українським авторам, але тоді він не був надто популярним. Але нині у Швеції зауважують більший інтерес до української літератури.

Присвячені Україні видання

Але загалом це не перший журнал за кордоном, присвячений Україні.

Зокрема Суспільне Культура раніше розповідало, що Харків став головною темою 49-го номеру польського журналу Herito, що спеціалізується на питаннях культури та спадщини Східної та Центральної Європи.

"Ми йдемо слідами харківської архітектури та найважливіших митців, пов’язаних з містом, зокрема Василя Єрмілова та Павла Макова. Ми даємо голос місцевим авторам, які розповідають про свій Харків", — зазначали автори редактори.

А до другої річниці повномасштабного вторгнення спеціальний випуск випустив французький щотижневий журнал L'Obs. Він вийшов із двома обкладинками, одна з них — зі світлиною української захисниці Ганни Васик.

А всередині були розміщені тексти від Артема Чапая, Андрія Куркова, Любові Якимчук, Ірини Цілик, Павла Вікторії Матюш та інших.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media