Українські мюзикли від 1936 до 2014 року: що покажуть у межах ретроспективної програми фестивалю "Миколайчук OPEN"

Фільм "За двома зайцями", режисер Віктор Іванов, 1961 рік. Кадр з фільму

Організатори фестивалю "Миколайчук OPEN", який у 2024 році відбуватиметься з 15 до 23 червня, представили ретроспективну програму "Українські мюзикли". До неї увійдуть знакові фільми, створені з 1936 до 2014 року.

Про це Суспільне Культура повідомили організатори фестивалю.

Програмний директор Алекс Малишенко зазначає, що мюзикл останній рік переживає нову хвилю популярності. Зокрема, головними хітами 2023 року стали саме мюзикли "Вонка" та "Барбі", а у 2024-му їх підтримає сиквел до "Джокера", який також заграватиме з цим жанром.

"Український кінематограф має свою тривалу традицію музичних фільмів, яка почалася ще у 1930-х. Ми вирішили її оприявнити та показати в розвитку: від кіноопер до повноцінних сучасних мюзиклів зі саундтреком від «Океану Ельзи»", — додає він.

До програми увійшли:

  • "Наталка Полтавка", режисер Іван Кавалерідзе (1936) — перша кіноопера в історії українського кіно за мотивами класичного твору Миколи Лисенка;
  • "За двома зайцями", режисер Віктор Іванов (1961) — культова музична комедія та єдина екранізація пʼєси Михайла Старицького про цирюльника Голохвастого та його вигідний шлюб. На фестивалі показуватимуть українську версію стрічки;
Кадр із фільму
  • "Прелюдія долі", режисер Сергій Лисецький (1984) — ігровий музичний фільм про творчий шлях українського співака Анатолія Солов'яненка, відомого виконанням пісні "Ніч яка місячна;
  • "Прикольна казка", режисер Роман Ширман (2008) — казкова історія, яка обігрує теми Ромео та Джульєтти, але зі щасливим кінцем;
Кадр із фільму, надано організаторами фестивалю
  • "Трубач", режисер Анатолій Матешко (2014) — сімейний музичний фільм про підлітка, який грає на трубі та переживає першу закоханість.
Фото: Takflix

Також в межах фестивалю відбудуться спеціальні покази ретроспективних фільмів, що присвячені важливим ювілеям:

  • "Співачка Жозефіна й мишачий народ" Сергія Маслобойщикова. Стрічку, яка говорить про ілюзорний світ мистецтва на тлі хаосу та розрухи, покажуть з нагоди 30-річчя притчі. Її зняли у Чернівцях ще у 1994 році, але вона досі актуальна.
Кадр із фільму, надано організаторами фестивалю
  • "Поліно" Яна Шванкмаєра — чеський гумористичний фільм покажуть до 90-річчя режисера. Це вільна екранізація народної казки про деревʼяного хлопчика.
Кадр із фільму, надано організаторами фестивалю

Окрім цього, до дня народження Івана Миколайчука відбудеться показ наново відсканованої стрічки "Іду до тебе". У кіно, що оповідає історію Лесі Українки, знімався сам Миколайчук.

Окремо покажуть фільм "Тіні забутих предків" (1965 року) задля вшанування 100-річчя режисера Сергія Параджанова. До речі, музою кінофестивалю у 2024 році стане Лариса Кадочникова, яка зіграла Марічку в легендарній екранізації повісті Михайла Коцюбинського.

Що відомо про "Миколайчук OPEN 2024"

У 2024-му році "Миколайчук OPEN" відбуватиметься з 15 до 23 червня.

Вперше на фестивалі представлять позаконкурсну секцію, присвячену незвичайним фантастичним фільмам, — "Під сузір'ям Близнюків". Назва натхненна фантастичною стрічкою про штучний інтелект, сценарій до якої написав у співавторстві Іван Миколайчук. Секцію відкриє фільм "Божественність" (Divinity) режисера Едді Альказара.

Також на "Миколайчук OPEN" відбудеться українська фестивальна прем'єра документальної стрічки оскарівського лауреата Стіва Макквіна "Окуповане місто".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media