Команда Skeiron оцифрувала Луцький замок

Оцифрований Луцький замок. Skeiron/Facebook

Команда Skeiron працює над проєктом "Пояс Вітовта", у межах його оцифровує п'ять об'єктів культурної спадщини. Серед них, зокрема, Замок Любарта в Луцьку.

Про це компанія повідомила у Facebook.

Для реалізації проєкту "Пояс Вітовта" Skeiron разом з ГО "Волинська Фундація", а також колегами з Польщі та Литви оцифровують у трьох країнах культурні об'єкти, які пов'язані з історичною постаттю Вітовта Великого.

Наразі їм вдалося завершити Луцький та Київський замки у тому вигляді, в якому вони були за часів литовського князя.

"За його правління ці замки розбудовувалися, і він вкладав у них значні ресурси. Це період переходу від дерев'яного до кам'яного будівництва. Завдяки Unreal Engine вдалось реалізувати простір, де можна прогулюватись вуличками середньовічних українських міст і побачити, якою була архітектура того періоду в режимі реального часу", — йдеться в дописі Skeiron.

Оцифрований Луцький замок. Skeiron/Facebook

Команда додає, що в результаті вони створять веб-сайт: користувачі матимуть вільний доступ до оцифрованих об'єктів, а також інтерактивну карту, яка об'єднає історичні та культурні об'єкти в транснаціональний туристичний маршрут під назвою "Пояс Вітовта".

Оцифрований Луцький замок. Skeiron/Facebook

Компанію Skeiron започаткували у 2016, і з цього часу вона вже оцифрувала понад 100 будівель в Україні та за кордоном. Зокрема, влітку 2023 року вона почала оцифровувати головний храм Києво-Печерської Лаври — Успенський собор. А в грудні 2023-го оцифрувала будівлю колишньої резиденції митрополитів у Чернівцях.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media