Sony Music критикує Google, Microsoft і OpenAI за ймовірне використання музики її артистів для навчання ШІ

Штучний інтелект: ілюстративне фото. unsplash/Google DeepMind

Sony Music розкритикувала технологічні компанії за, ймовірно, несанкціоноване використання музики її артистів для розробки систем штучного інтелекту. Компанія написала лист до більш ніж 700 фірм, зокрема до Google, Microsoft і OpenAI.

Про це 16 травня розповідає BBC.

Sony Music, яка представляє таких артистів, як Бейонсе, Адель, Селін Діон та Lil Nas X, забороняє без дозволу використовувати пісні будь-кому для навчання чи розроблення інструментів ШІ.

В листі, розісланому більш ніж 700 фірмам, Sony Music заявила, що має "підстави вважати", що адресати "можливо, вже зробили несанкціоноване використання" її музики.

У відповіді компанія вимагає надати інформацію:

  • про пісні, які були використані для навчання систем ШІ;
  • про те, як був отриманий доступ до пісень (наприклад, через стримінги абощо);
  • про кількість зроблених копій треків, чи існують ці копії досі, а якщо видалені — то як довго вони існували;
  • якщо пісні дійсно копіювалися, то чому була потреба так робити й чому вони існували стільки часу.

У листі також сказано, що копія може складатися лише з частини пісні й що компанія готова укласти ліцензійні угоди для подальшого використання.

Sony Music дала термін для відповіді й заявила, що буде захищати свої авторські права "в повному обсязі, дозволеному чинним законодавством" у США та Європі.

Питання порушення авторських прав штучним інтелектом

У BBC зазначають, що ця скарга Sony Music є тільки частиною глобальної дискусії, на основі яких даних навчаються моделі ШІ та чи є дозволи на використання цих матеріалів. І чи є це порушенням авторського права, чи це належить до винятків щодо добросовісного використання та "тимчасового копіювання".

Адвокатка Нана Нвачукву, яка займається питаннями етики ШІ, заявила, що навчання моделей ШІ музикою, що захищена авторським правом, "може порушувати авторські права" згідно з чинними правилами ЄС.

За її словами, поки що "існують винятки" для компаній, які мають "законний доступ" до музики, за умови, що вона є суспільним надбанням, або була ліцензована для навчання ШІ. Але майбутній закон ЄС про штучний інтелект змінить це.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media