У дітей залежність від соцмереж? Єврокомісія почне перевірку Facebook та Instagram

Соцмережі. Unsplash

Регулятори Євросоюзу повідомили що почнуть розслідування щодо соціальних мереж від Meta — Facebook та Instagram. Розглядатимуть питання, які стосуються безпеки дітей.

Про це 16 травня розповідають у Reuters.

Згідно із Законом ЄС про цифрові послуги, який набув чинності минулого року, технологічні компанії зобов'язані докладати більше зусиль для боротьби з незаконним і шкідливим контентом на своїх платформах.

Європейська комісія заявила, що вирішила розпочати поглиблене розслідування щодо Facebook та Instagram. Там занепокоєні, що у цих соцмережах не враховані ризики для дітей, що може стати причиною залежності.

"Комісія стурбована тим, що системи Facebook та Instagram можуть стимулювати поведінкові залежності у дітей, а також створювати так званий ефект кролячої нори", — йдеться в заяві.

Також у комісії стурбовані методами перевірки віку та верифікації і що діти можуть отримувати доступ до неприйнятного контенту.

Материнській компанії Meta загрожуватимуть великі штрафи, якщо якісь із підозр підтвердиться.

Позиція Meta

Американська компанія ж заявила, що вже має низку онлайн-інструментів для захисту дітей.

"Ми хочемо, щоб молоді люди мали безпечний, відповідний їхньому віку досвід користування інтернетом, і протягом десятиліття ми розробили понад 50 інструментів і політик, покликаних їх захистити", — сказав представник Meta.

У квітні Єврокомісія уже почала ще одне розслідування через недостатню протидію "оманливій рекламі" та "дезінформації". Порушення можуть призвести до штрафів у розмірі до 6 % від річного глобального обороту компанії.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media