Іранського режисера Мохаммада Расулофа засудили до восьми років позбавлення волі, побиття батогами та штрафу з конфіскацією майна. Він є одним із провідних іранських режисерів, а його фільм "Насіння священного інжиру" мають показати на Каннському кінофестивалі.
Про це повідомляє Deadline.
Адвокат Бабак Пакнія написав про вирок Расулофу 8 травня.
"Основна причина винесення цього вироку — це підписання заяв і зйомка фільмів та документальних фільмів. На думку суду, ці дії були прикладами змови з метою вчинення злочину проти безпеки країни", — зазначив адвокат.
Також адвокат заявив, що режисера звинувачують у створенні "Насіння священного інжиру" без отримання дозволу відповідних органів, а ще в тому, що акторки неправильно одягали хіджаб або знімалися без нього.
Перед винесенням вироку медіа повідомляли, що на режисера тиснули, щоб він зняв "Насіння священного інжиру" з Каннського кінофестивалю. Зокрема, членів знімальної групи та акторів викликали на допит і заборонили їм залишати країну.
Що відомо про Мохаммада Расулофа
Мохаммад Расулоф є одним із найвідоміших у світі іранських режисерів. У 2011 році він отримав дві нагороди в Каннах за фільм "Прощавай" на тему цензури, а у 2020 році — "Золотого ведмедя" Берлінського кінофестивалю за фільм "Зла не існує".
Вперше режисера заарештували у 2010 році за звинуваченням у зйомках без отриманого на те дозволу. Його засудили до шести років позбавлення волі.
У вересні 2017 року паспорт Русалофа конфіскували після повернення до Ірану і заборонили режисеру залишати країну.
Пізніше, у липні 2022 року, його затримали за те, що публікував коментарі, які засуджували придушення урядом загальнонаціональних протестівУ 2022 році Іран охопила наймасштабніша хвиля протестів в історії країни. Приводом стала смерть Махси Аміні — 22-річної дівчини, яку 14 вересня 2022 заарештувала поліція моралі через "публічне недотримання іранських правил носіння хіджаба,та за нібито пропаганду.
У 2023 році режисера тимчасово звільнили через проблеми зі здоров'ям, але згодом помилували й засудили до одного року колонії із дворічною забороною залишати Іран — за звинуваченням у "пропаганді проти режиму".
Тоді Русалофа чекали у Каннах — він мав стати одним із членів журі програми "Особливий погляд".
Нинішній вирок є найсуворішим за весь час тиску на режисера.
Раніше Суспільне Культура розповідало, що за критику уряду в піснях репера Тоомаджа Салехі засудили до смертної кари в Ірані.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media