Акторка Ізабель Юппер очолила журі Венеційського кінофестивалю 2024

Ізабель Юппер. LA BIENNALE DI VENEZIA

Французька акторка Ізабель Юппер стала головою міжнародного журі 81-го Венеційського кінофестивалю, що відбуватиметься з 28 серпня до 7 вересня.

Про це повідомляє Венеційський кінофестиваль.

Таке рішення ухвалили на раді директорів Венеційської бієнале: тоді затвердили рекомендації директора Венеційського фестивалю Альберто Барбери.

"Ізабель Юппер — неймовірна акторка, вимоглива, допитлива і великодушна. Муза багатьох великих кінорежисерів, вона ніколи не ухилялася від запрошення молодих чи не надто відомих режисерів, які бачили в ній ідеальну інтерпретаторку своїх історій, – сказав Барбера.

Водночас сама Юппер прокоментувала своє призначення на посаду голови журі так:

"У мене з фестивалем довга та прекрасна історія. Бути привілейованою глядачкою — це честь. Більш ніж будь-коли, кіно — це обіцянка. Обіцянка втекти, зруйнувати, здивувати, добре поглянути на світ, об’єднаний у відмінностях наших смаків та уявлень", — підсумувала вона.

Загалом до складу журі мають увійти не більш ніж дев'ять міжнародних знаменитостей зі сфери кіно чи культури з різних країн. Вони будуть присуджувати "Золотого лева", "Срібного лева", спеціальний приз від журі та інші нагороди.

Про Ізабель Юппер

Французька акторка вигравала "Кубок Вольпі" Венеційського кінофестивалю за найкращу жіночу роль двічі: спочатку за "Жіноча справа" у 1988 році, а потім за "Церемонію" у 1995 році — обидва фільми зняв режисер Клод Шаброль.

Загалом Юппер знялася у восьми фільмах із Шабролєм. Вона отримала приз за найкращу жіночу роль в 1978 році, зігравши у фільмі Шаброля "Віолетта", також її відзначили в Каннах у 2001 році за найкращу жіночу роль уже в фільмі Міхаеля Ганеке "Піаністка". У 2017 році Юппер отримала "Оскар" за роль у фільмі "Вона" Пола Верговена.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media