Docudays-2024 оголосив назву, концепцію та фільм — відкриття фестивалю

Docudays UA 2024. Docudays UA/Даша Подольцева

21-й Фестиваль документального кіно Docudays оголосив концепцію та назву цього року — "10 років триденної війни, яка триває три сторіччя". Фестиваль відбуватиметься з 31 травня до 9 червня у Києві.

Про це повідомляє Docudays UA.

Таку назву вирішили обрати, оскільки вона відсилає до іронії, пригадування, та самодослідження. Фраза "10 років триденної війни, яка триває три сторіччя" стала частиною новою фольклору, як зазначає команда фестивалю.

"Для іноземців — це заклик дізнатися більше про нашу історію, російську агресію в ній, про причини цієї війни. Чим є Україна і ким є її громадян(к)и", — написали у Docudays. Фокусом фестивалю буде:

  • історична пам'ять, її крихкість, наміри ворогів змінювати її на свій лад;
  • циклічність історії;
  • збереження та пошук ідентичності.

Також на фестивалі будуть говорити про відповідальність, тобто покарання воєнних злочинців, і "відповідальність тих, хто ховається за словом «мир» та уникає слова «справедливість»".

"Із кожним новим днем під атаками російських ракет у нас все більше питань до світової архітектури безпеки. Що потрібно, аби західні лідер(к)и, нарешті, втілили дієву систему захисту України, країн Західної Європи і решти світу від російської агресії?", — йдеться в заяві фестивалю.

Розмови про пам'ять із режисерами та режисерками після показів їхніх фільмів відбудуться на панельних дискусіях RIGHTS NOW! та "Архів війни". Також обговорення проводитимуть на "DOCU/СИНТЕЗ", майстеркласах DOCU/PRO та на зустрічах DOCU/CLUB.

Онлайн-частина фестивалю відбуватиметься на DOCUSPACE: покази фільмів та прямі трансляції або записи офлайн-подій.

Фільм-відкриття

Стрічка "Мирні люди" (Intercepted) української режисерки Оксани Карпович стане фільмом — відкриттям 21-го фестивалю. Світова прем'єра картини відбулася на 74-му Берлінському міжнародному кінофестивалі. Там фільм отримав спеціальну відзнаку від екуменічного журі у секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International.

"Щороку знайти та обрати стрічку-відкриття — велика пригода. Адже важливо відшукати саме той фільм, який якнайкраще, найточніше визначить тематику фестивалю, стане своєрідним провідником до фестивального тижня і при цьому матиме всі необхідні якості креативної документалістики, до яких так уважно ставиться Docudays UA. Цього року нам було трохи легше. Ми знали, що фільм «Мирні люди» створює одна з найсильніших команд українських документалісток», — зазначив Геннадій Кофман, член правління ГО "Докудейз" і відбіркової ради фестивалю.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media