Вперше у Сорбонні провели конференцію, присвячену українській авангардній музиці

Концерт української музики у Сорбонні. Український інститут/Микола Колісник

В університеті Сорбонна вперше відбулася конференція, присвячена українській музиці, а також концерт камерної музики від 1920-х років до сьогодення.

Про це Суспільне Культура повідомили в Українському інституті.

Під час конференції увагу приділили українському музичному авангарду 1920-х років, шістдесятництву, подоланню травм війни у композиторській творчості, а також "унікальному місцю України щодо передової ролі жінок у важливих культурно-історичних процесах".

"Це перша музикознавча конференція у Сорбонні, присвячена українській музиці. Вона презентувала найяскравіші, найкреативніші, вибухові моменти української музики: модернізм, шістдесятництво, творчість після Майдану", — розповідає програмна менеджерка напряму "Музика" Українського інституту Любов Морозова.

Особливу увагу приділили митцям, чиї імена досі лишаються маловідомими:

  • Павло Сениця;
  • Михайло Вериківський;
  • Стефанія Туркевич-Лукіянович (перша українська жінка-композиторка та перша представниця української нової музики).

А в Амфітеатрі Рішельє (Стара Сорбонна) відбувся концерт під назвою Electric nights: Ukrainian avant-garde music of the 20th century, який презентував камерні твори українських композиторів останнього сторіччя.

Український інститут

Український інститут

Український інститут

Найстарший з них — фортепіанний цикл "Пʼять прелюдій" (1923) Миколи Рославця, а найновіший — цикл пісень на слова українських поетів Fierce January'23 Святослава Луньова. Він написаний "на знак спротиву геноциду української нації внаслідок повномасштабного російського вторгнення".

Також у програмі були електронні композиції Алли Загайкевич, які стали саундтреками до німих фільмів La Marche des machines та Les Nuits électriques.

Події організували університет Сорбонни, IReMus, Український інститут та UCMF за підтримки École doctorale ED5 та Philomel, у межах Ukraine Program (керівник Жан-Касьєн Біллє).

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media