Перед від'їздом до Мальме alyona alyona та Jerry Heil оголосили кампанію зі збору коштів на відбудову школи (ФОТО)

alyona alyona та Jerry Heil на вокзалі у Києві перед від'їздом у Мальме, 25 квітня 2024 року. AP/Francisco Seco

alyona alyona & Jerry Heil відправилися зі столичного залізничного вокзалу на конкурс "Євробачення-2024" у Швецію. А на пресконференції перед відʼїздом оголосили про запуск кампанії зі збору коштів на відбудову гімназії у Дніпропетровській області.

Також на вокзалі вони виконали свою пісню Teresa & Maria, з якою представлятимуть Україну на "Євробаченні".

"Teresa & Maria розповідає про силу, хоробрість та стійкість українських жінок. Саме їм присвячена композиція. Саме про них, їхні болі та надії, їхні мрії та великі серця, ми будемо розповідати в межах промотуру до «Євробачення»", — зазначали артистки.

Пісенний конкурс почнеться у шведському Мальме 7 травня — тоді ж виступатимуть українки у першій половині першого півфіналу під номером 5. А перша репетиція на головній сцені відбудеться вже 27 квітня.

Кампанія "Мій голос відбудовує" збирає кошти на відбудову Великокостромської гімназії У Дніпропетровській області — для цього потрібно 10 000 000 гривень.

"Рильський колись сказав легендарну фразу: «Хто не пам'ятає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Тому відбудувати школу для нас це відбудувати минуле, щоб мати можливість продовжувати будувати майбутнє! Не тільки майбутнє України — а і всього світу! Адже навіть зараз, під час війни, Україна стільки створює, зокрема, на культурній арені! А культурне зростання нації можливе лише за належної освіти!" — сказала Jerry Heil.

Благодійна кампанія триватиме впродовж місяця, з 25 квітня по 25 травня.

Зробити пожертву можна через сторінку проєкту на сайті UNITED24. При цьому Visa та "Ощадбанк" подвоюють усі відповідні платежі, що виконані картками Visa та "Ощадбанку".

Що сталося з гімназією

Вночі проти 11 жовтня 2022 року російська ракета поцілила у школу, до цього росіяни впродовж семи місяців обстрілювали громаду. Цей удар вщент зруйнував ліве крило. Тут були дитячий садок, майстерня, кабінет групи продовженого дня, тренажерний та спортивні зали. Тепер навчатись у школі, яка перетворилась на руїну, неможливо.

250 учнів залишились без приміщення для навчання.

"Це була школа моїх дітей, онуків. Було дуже боляче дивитись на її уламки. Коли онуки повернулись додому й побачили руйнування, плакали і питали: «Бабусю, нашу школу відбудують?». Дуже хочеться повернутись в рідні стіни, заглянути в очі всім моїм дітям, відчути, чим вони дихають, почути їхні серця", — розповідала вчителька гімназії Людмила Таранович.

За даними МОН, за два роки війни були пошкоджені 3583 навчальні заклади, а 394 — повністю зруйновані. Більшість постраждалих закладів (1888) — це саме школи. Вже два роки 917 800 учнів навчаються дистанційно.

Що відомо про "Євробачення-2024"

68-й пісенний конкурс пройде у шведському місті Мальме. Перший і другий півфінали заплановані на 7 та 9 травня, а грандфінал — на 11 травня.

Цьогоріч внесли декілька змін у правила конкурсу. Наприклад, збільшиться час глядацького голосування у фіналі: воно розпочнеться перед виступом першого учасника 11 травня. Про решту нововведень читайте у матеріалі.

Україну представлятиме дует alyona alyona & Jerry Heil з піснею Teresa & Maria. Наразі пісня українських виконавиць є однією з найпопулярніших серед композицій цьогорічних учасників "Євробачення": вона зібрала 4,7 мільйона переглядів на офіційному YouTube-каналі конкурсу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media