Репортаж журналістів Суспільного серед 25 проєктів, номінованих на European Press Prize 2024

Репортаж Суспільного серед номінантів European Press Prize 2024.

Матеріал "Я не спав 45 днів». Один день у відділенні психологічної реабілітації для військових" авторства Анастасії Іванців та Олександра Магули номінований у категорії "Публічний дискурс" European Press Prize 2024.

Щороку European Press Prize відзначає найвищі досягнення європейської журналістики. Переможців у п’яти категоріях оголосять у червні.

Цьогоріч нагороду за досягнення в європейській журналістиці вручатимуть 12-й раз.

На розгляд надійшло майже 800 заявок із понад 40 європейських країн, опублікованих 35 різними мовами. З них Підготовчий комітет відібрав до шортліста 2024 року 25 проєктів.

Організатори зазначають, що більше ніж половина текстів стосується тривалої травми від насильства, посттравматичного стресового розладу, спричиненого війною, та викликів, із якими Європа стикається у вирішенні проблем психічного здоров’я.

"Це свідчить як про готовність журналістів висвітлювати такі важливі питання, так і про стійкість і мужність людей, які діляться своїми історіями: від жертв сексуального насильства та домашнього насильства до солдатів на передовій і мігрантів, які розповідають про своє становище", — додають вони.

Премія Європейської преси (European Press Prize) присуджується щороку у п’яти категоріях:

  • Видатний репортаж,
  • Інновації,
  • Журналістське розслідування,
  • Публічний дискурс,
  • Журналістика міграції.

Журі також присуджує Спеціальну нагороду за журналістику, яка не підпорядковується категоріям і дисциплінам. Кожна нагорода становить 10 000 євро.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media