Письменники у США відмовляються від премій PEN та закликають до відставки керівництва організації на підтримку Гази

Зруйнована церква у Газі. Фото: Ali Jadallah

Американські письменники відмовляються від літературних премій PEN America через те, що організація "не змогла захистити" палестинських авторів у Газі.

Про це 18 квітня повідомляє The Guardian.

З цієї причини 31 автор і перекладач відкликали свої твори з розгляду або відмовилися від участі в конкурсі на здобуття літературної премії PEN America 2024 року. 9 із 10 номінантів на Літературну премію Джен Стайн також відкликали свої книжки.

Крім того, письменники опублікували лист із закликом до негайної відставки генеральної директорки організації Сюзанни Носсел, президентки Дженніфер Фінні Бойлан і всього виконавчого комітету.

У листі підкреслюють "разючий контраст" між позицією PEN America і позицією інших PEN-центрів по всьому світу

"English PEN разом з Irish PEN та Wales PEN Cymru виступили з різкою критикою підтримки Ізраїлю урядом Великої Британії, закликали до розслідування продажу зброї Ізраїлю і вимагали політичного тиску, щоб змусити Ізраїль дотримуватися міжнародного права. PEN America, навпаки, не критикував американську співучасть у бомбардуваннях Гази", — йдеться у листі.

Письменниця Мая Біньям (Maya Binyam), яка відкликала свій дебютний роман з кількох премій PEN, написала у X, що керівництву організації "має бути соромно за те, що через свої невдачі вони змусили ухвалити такі рішення авторів, чия творчість заслуговує на відзначення".

Попередні заклики американських письменників до PEN

Раніше Суспільне Культура повідомляло, що майже 500 письменників підписало відкритий лист до PEN America — вони критикували позицію організації щодо війни Ізраїлю та ХАМАСу

У тому листі вони закликали організацію "прокинутися від своєї мовчазної, млявої, самозакоханої позиції". Вони також засуджували "мовчання" клубу про "палестинських журналістів, письменників і поетів, убитих Ізраїлем".

А у листопаді 2023 року 20 з 25 фіналістів Національної книжкової премії США виступили із закликом припинити вогонь у війні Ізраїлю з ХАМАСом в Газі. Лист із такою ж заявою опублікувала письменниця Енн Буєр, яка на знак протесту пішла з посади поетичної редакторки The New York Times.

Заява PEN America

Ще 7 лютого американський PEN опублікував пресреліз, в якому заявив, що "стурбований прямим впливом нинішнього конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом на письменників, митців, культуру".

"Ми сподіваємося, що багатонаціональні переговори, які зараз тривають, призведуть до взаємно узгодженого припинення вогню, припинення смертоносних авіаударів, і що може бути досягнута резолюція, яка врятує життя в регіоні, збереже багату і різноманітну культуру та прокладе шлях до тривалого миру, який уможливить свободу і творчість для всіх", — додається в заяві.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media