Почути Сальвадора Далі: музей у Флориді відтворює голос художника за допомогою ШІ

Сальвадор Далі. Philippe Halsman/Вікіпедія

Напередодні 120-річчя іспанського сюрреаліста Музей Сальвадора Далі у Флориді представляє промокампанію: відтворення голосу художника за допомогою штучного інтелекту.

Про це повідомляє ArtNews.

Кампанію розробило рекламне агентство із Сан-Франциско Goodby Silverstein & Partners (GS&P). Для відтворення голосу використали архівні матеріали музею, включно з текстами та аудіозаписами Далі. Проєкт створено на основі інтерактивного досвіду за допомогою двох моделей машинного навчання: GPT-4 від OpenAI та Eleven V2 від ElevenLabs.

Відвідувачі музею зможуть спілкуватися з цифровим голосом Далі. Для цього потрібно поставити запитання копії скульптури Далі "Телефон-омар" (1938). Слухавка буде з'єднана з чатботом, на основі штучного інтелекту. Відвідувачі отримуватимуть голосове повідомлення, яке імітуватиме голос та інтонацію Далі.

За словами директора музею Генка Гайна, ця промокампанія — вшанування пам'яті Далі, який був відомий завдяки використанню елементів нереального у своїх роботах.

Музеї не вперше застосовують штучний інтелект для популяризації історичних постатей. Наприклад, у 2023 році музей Д'Орсе в Парижі запустив цифрового Вінсента ван Гога в межах проєкту Bonjour Vincent. Відвідувачі могли спілкуватися з віртуальним клоном французького імпресіоніста, відповіді якого базувалися на 900 листах художника та біографіях.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media