Картини, які врятували з Нотр-Даму під час пожежі, будуть виставлені в Парижі

Фрагмент картини Обена Вуе, "Сотник Корнилій біля ніг святого Петра", 1639. DAVIDBORDES.COM/@DRAC ILE-DE-FRANCE/David Bordes

У Парижі 24 квітня відкриється виставка, яка серед іншого представить картини, що врятували під час пожежі у соборі Паризької Богоматері 2019 року.

Про це повідомляє ArtNews.

В експозиції Mobilier National, крім картин, будуть гобелени, літургійні меблі та 25-метровий килим, замовлений у XIX столітті французьким монархом Карлом X. Серед 22 картин 13 робіт належать до серії під назвою Mays — їх уперше за два століття виставлять для загального огляду. Це приватна колекція із 76 релігійних картин, які створили та подарували собору паризькі митці між 1630 та 1707 роками. Серед авторів — Шарль Лебрен, Лоран де Ла Гір та Чарльз Поерсон.

Емманюель Пеніко, директор колекцій Mobilier National, згадав, що під час пожежі вдалося швидко евакуювати роботи: "Вони зазнали лише незначних пошкоджень від води та пилу. Це було справжнє диво". Врятовані твори мистецтва вирішили відреставрувати, а виставка дасть можливість побачити їх разом.

Реставрацію картин провели фахівці з Регіонального управління з питань культури Іль-де-Франс (DRAC Île-de-France), децентралізованого відділення Міністерства культури Франції, відповідального за реставраційні та археологічні роботи в церкві, у партнерстві з Mobilier National і Центром дослідження та реставрації музеїв Франції.

Серед інших відреставрованих експонатів, які будуть показані на виставці, — дев'ять релігійних картин, 25-метровий вівтарний килим, який використовували лише кілька разів на важливих подіях, як-от весілля Наполеона III, а також 14 гобеленів, що зображують Діву Марію. Також будуть представлені нові сучасні церковні меблі, розроблені паризьким дизайнером Гійомом Барде.

Відновлений собор Нотр-Дам планують відкрити для відвідувачів у грудні 2024 року.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media