Останні дні виставки Алли Горської "Боривітер" проведуть у форматі фестивалю "Борифест"

Виставка "Алла Горська. Боривітер". Фото: Український дім

Останні дні п'ять днів виставки художниці, монументалістки та дисидентки Алли Горської в "Українському Домі" в Києві переформатують у фестиваль "Борифест". Він триватиме з 24 по 28 квітня.

Про це повідомляє Національний центр "Український Дім" у Facebook.

Виставку вирішили переформатувати через "широкий суспільний резонанс".

"Творчість стимулює творчість — з ідей та ініціатив наших відвідувачів, українських митців і дослідників, вже під час виставки народився фестиваль «Борифест»", — зазначили в "Українському Домі".

Останні п'ять днів дії експозиції (з 24 по 28 квітня) покажуть твори рефлексії, присвяти, історичні оцінки та сімейні спогади про Аллу Горську. У межах фестивалю щовечора відбуватимуться різноманітні події:

  • тематичні екскурсії від кураторів проєкту;
  • камерна опера від DakhTrio та "Гогольfest";
  • перформанс від хореографині Кристини Шишкарьової;
  • виступ камерного хору "Київ" (диригент Микола Гобдич);
  • фортепіанний концерт композитора й саундартиста Олексія Шмурака;
  • публічні інтерв'ю з письменницею Оксаною Забужко та художницею Оленою Зарецькою, очільницею Фонду Алли Горської та Віктора Зарецького, онукою Алли Горської.

Про виставку "Боривітер" та Аллу Горську

Експозиція "Алла Горська. Боривітер" презентує понад сто робіт художниці: живопис, графіку, ескізи монументальних робіт з музейних і приватних колекцій, а також архівні матеріали, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці та її найближчого кола.

Окрім цього, спеціально для виставки художники Олексій Сай та Микола Марусик створили аудіовізуальну інсталяцію за мотивами її знищеного у 1964 році вітража "Шевченко. Мати". Інсталяція відтворює рух сонця, що проходить крізь вітраж та заливає частину експозиції світлом. Це відбувається під звуковий супровід, в основі якого — вірш Тараса Шевченка "Подражаніє 11 псалму".

Також видавництво "Родовід" готує до друку каталог виставки "Алла Горська. Боривітер".

Алла Горська — художниця, монументалістка, діячка правозахисного руху, яскрава представниця руху шістдесятників. Її роботи знищили за вказівкою спецслужб, а саму її вбили у віці 41 року за нез'ясованих обставин.

Сьогодні весь творчий доробок Горської-монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media