Два документальні фільми Суспільного про рівність покажуть на фестивалі SUNNY BUNNY

Герой документального проєкту "Видимі" Влад Шаст. Суспільне

На міжнародному фестивалі квір-кіно SUNNY BUNNY 21 та 24 квітня покажуть два документальні фільми Суспільного Мовлення: "Ілюзія рівності" та "Видимі".

Документальний фільм "Видимі"

Коли: 24 квітня о 19:00

Фільм "Видимі" — це частина 10-серійного проєкту Суспільного від режисерки Юлії Проворченко. У проєкті розкривають історії українців та українок, які займають проактивну позицію в суспільстві, надихають та підтримують інших.

Герої фільму волонтер Влад Шаст, співачка і блогерка Нюра, правозахисниця Марія Клюс, військові Влад Gjksoer і Павло Лагойда. Життя кожного з них змінилося під час війни: вони пішли до війська, волонтерять, документують воєнні злочини, підтримують ініціативи для ветеранів, борються за рівні права і створюють український контент. Їхні дії спрямовані на побудову демократичного суспільства, де права людини є пріоритетом.

Відео було створено продакшн-студією Cofounder на замовлення Суспільного в межах співпраці з BBC Media Action. Проєкт належить до програми "Сприяння рівності та протидія дискримінації", яку впроваджує Національний демократичний інститут, що має на меті змінити суспільні стереотипи та донести, що кожен громадянин заслуговує на рівні права.

Після показу фільму "Видимі" відбудеться обговорення з творцями та героями стрічки, яке модеруватиме креативна продюсерка фільму Олександра Чернова.

Документальний фільм "Ілюзія рівності"

Коли: 21 квітня о 17:30

Відбудеться показ документальної стрічки "Ілюзія рівності". Режисеркою фільму є Олена Кривенко. Фільм присвячений щоденній боротьбі українок та українців за базові права людини.

Фільм "Ілюзія рівності" розповідає про болісні історії героїв, які стикаються з дискримінацією та нерозумінням у суспільстві. Герої фільму — реабілітологиня Ольга Оніпко, волонтер Дмитро Гаврилюк, ветеран Дмитро Павлов та правозахисниця Тетяна Касьян. Вони працюють, волонтерять і служать у ЗСУ, демонструючи мужність і самовідданість на фоні обмежених прав і юридичного захисту.

Фільм було реалізовано командою Координаційного мовлення національних спільнот і проєктів з розмаїття Суспільного Мовлення за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Після показу фільму відбудеться дискусія на тему: "Рівність прав та толерантність у суспільстві: чому це на часі?". Обговорюватимуть міжнародний досвід, законодавчі ініціативи та регіональні особливості, з участю експертів та активістів, які поділяться своїми знаннями та досвідом. Модеруватиме продюсерка фільму Анастасія Гудима.

Про фестиваль

Перший фестиваль відбувся влітку 2023 року. Куратор Богдан Жук зауважив, що під час повномасштабного вторгнення проводити заходи, які фокусуються на темі прав людини, є надважливим.

Кінофестиваль постав з однойменної програми кінофестивалю "Молодість", яка існувала понад 20 років. Свого часу нагорода за найкращий фільм на тему ЛҐБТ+ стала однією з найстаріших у світі серед неспеціалізованих кінофестивалів.

В межах першого фестивалю показали понад 60 повнометражних та короткометражних фільмів з усього світу.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media