Проєкт "Локальна історія" створив книжкове видавництво та анонсував першу книгу

Книжка "Карпати. Коротка історія мандрів" Ірини Пустиннікової від видавнитцва "Локальна історія". Віталій Ляска/Facebook

Проєкт "Локальна історія" масштабувався до формату книжкового видавництва.

Про це повідомив головний редактор проєкту Віталій Ляска у Facebook.

За його словами, ця ідея з'явилася давно, а остаточно викристалізувалася восени 2023 року — саме тоді й зареєстрували видавництво.

З того часу команда "Локальної історії" здійснила "чималий пласт наразі невидимої роботи": уклала низку угод з українськими істориками та письменниками, а також провела успішні перемовини зі світовими видавництвами, зокрема з Єльським та Принстонським університетами, The Wylie Agency, PEW Literary, агентством Беати Стасінської тощо.

Як стверджує керівник проєкту, всі книжки, які наразі перебувають на стадії перекладу, "мають виразне українське тло або відчутну актуальність для української аудиторії".

Перша книжка видавництва

Перший анонс від "Локальної історії" — книжка "Карпати. Коротка історія мандрів" Ірини Пустиннікової.

"Ця праця — напрочуд гармонійне поєднання легкості й ґрунтовності, до того ж оздоблене двома сотнями архівних світлин. Це той історичний нонфікшн, якого ми більше хочемо бачити на українському ринку", — наголосив Віталій Ляска.

Книжка запрошує читачів зануритися в подорож Карпатами сторічної давнини: випити "Нафтусі" в Трускавці; поїхати до Славська потягом "Нарти-дансинґ-бридж"; потеревенити з гуцулами в Жабйому; підживитися на полонині Заросляк, а потім піднятися на Говерлу; пограти в теніс у Микуличині та потаборувати із пластунами поблизу Осмолоди.

"Хто забажає підлікувати нерви, то гріх оминути лічницю Тарнавського в Косові. Якщо пощастить, то перетнемося з Іваном Франком чи Михайлом Коцюбинським у Криворівні. Повертаючись додому, неодмінно прихопимо зі собою ементалю із полонини Квасівський Менчул. Це історичний провідник Карпатами в усі пори року, який знадобиться і сучасним мандрівникам", — інтригує анотація.

Авторка книжки Ірина Пустиннікова — журналістка, краєзнавиця, мандрівниця. Пише про історію та мандри. Дослідниця карнавально-переберійної культури Європи та українських зимових ритуалів у ній. Вона є авторкою найдавнішого краєзнавчого українського сайту "Замки і храми України", сайту "Буковинські маланки" та понад десяти путівників регіонами України. Пустиннікова співпрацює з низкою українських видань: "Фокус", "Кореспондент", "Країна", "Локальна історія" та іншими.

Наразі книжку можна передзамовити на сайті видавництва за ціною 380 гривень замість 520.

Про проєкт "Локальна історія"

"Локальна історія" — науково-дослідницький історичний проєкт, який створила у 2013 році Українська галицька асамблея (УГА). Ініціатива з 2018 року видає перший в Україні науково-популярний глянець "Локальна історія", який виходить щомісячно.

У липні 2019 року "Локальна історія" також запустила цикл інтерв'ю про історію "Без Брому з Віталієм Ляскою" та онлайн-платформу localhistory.org.ua.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media