Померла режисерка та сценаристка Елеанор Коппола

Режисерка Елеанор Коппола в Лос-Анджелесі, 11 травня 2017 року. Getty Images/Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic

Режисерка та сценаристка Елеанор Коппола померла 12 квітня у своєму будинку в Резерфорді, штат Каліфорнія. Їй було 87 років.

Про це повідомляє The Guardian.

Елеанор Ніл виросла в окрузі Орандж, Каліфорнія, переїхала до Лос-Анджелеса, щоб навчатися в Каліфорнійському університеті. Там вона познайомилася з Френсісом Копполою, працюючи асистенткою художнього керівника у його режисерському дебюті, фільмі жахів 1963 року "Божевілля 13".

Починаючи з "Апокаліпсису сьогодні" 1979 року, Коппола часто документувала закадрове життя фільмів чоловіка. Зйомки "Апокаліпсису сьогодні" на Філіппінах тривали 238 днів. Тоді тайфун знищив декорації. У Мартіна Шина, який виконував головну роль, стався серцевий напад. Також загинув член будівельної бригади.

Коппола задокументувала достатньо хаосу, що згодом стане одним із найвідоміших фільмів про створення кіно — "Серця темряви: Апокаліпсис режисера" 1991 року.

"Я просто намагалася чимось зайняти себе, тому що ми були там так довго, — сказала Коппола CNN у 1991 році. — Вони хотіли п’ять хвилин для телевізійної реклами чи щось на кшталт цього, і я думала, що рано чи пізно зможу отримати п’ять хвилин фільму, а потім він продовжився до 15 хвилин".

"Я просто продовжувала знімати, але не мала жодного уявлення про свою еволюцію, яку бачила за допомогою камери, — пояснила вона про 60 годин відео. — Отже, це був сюрприз для нас обох і досвід, який змінив життя".

За документальний фільм "Серця темряви" Елеанор Коппола отримала премію "Еммі" в 1992 році. Вона також зняла романтичні комедії "Париж зачекає" (2016) і "Кохання, кохання, кохання" (2020).

Крім того, вона створювала багато об'єктів візуального мистецтва. Її фотографії, малюнки та концептуальні твори експонували в галереях і музеях по всьому світу, включно з ретроспективою її робіт у художньому музеї Сонома-Веллі у 2014 році.

В Елеанор та Френсіса Форда Коппол було троє дітей, які також почали працювати в кіноіндустрії. Джан-Карло ще дитиною з'являвся у фільмах свого батька, але загинув у 22 роки. Роман Коппола зняв кілька власних фільмів і регулярно співпрацює з Весом Андерсоном. Він є президентом кінокомпанії свого батька American Zoetrope у Сан-Франциско.

Софія Коппола стала режисеркою, відомою завдяки фільмам "Марія-Антуанетта", "Труднощі перекладу" та "Прісцилла".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media