Джоан Ролінґ відновила суперечку з зірками "Гаррі Поттера" через трансгендерний перехід неповнолітніх

Джоан Ролінґ. AP

Британська письменниця Джоан Ролінґ, авторка "Гаррі Поттера", знову опинилась у центрі дискусії через питання трансгендерності.

Про це повідомляє BBC.

Ролінґ звинуватила зірок фільмів про "Гаррі Поттера" у використанні своєї популярності для підтримки трансгендерного переходу серед неповнолітніх. Деніел Редкліфф і Емма Вотсон — актори фільмів, які виступили проти позиції авторки щодо гендерної ідентичності у 2020 році.

Письменниця висловила думку, що їхні вибачення повинні бути адресовані тим, хто зазнали травм через зупинку транспереходу та повернення до життя в межах своєї біологічної статі, та жінкам, які потребують простору серед представниць своєї статі.

Водночас Ролінґ наголосила, що висловлює свої погляди, зокрема, через особистий досвід домашнього та сексуального насильства, виступаючи проти звинувачень у трансфобії. Вона стверджує, що поважає право кожної транслюдини жити комфортно, але водночас вказує на потенційні проблеми трансгендерності.

Реакція Вотсон та Редкліффа на попередні заяви Ролінґ у 2020 році була сповнена підтримки трансгендерної спільноти, тоді як Ральф Файнс (Волдеморт) та Гелена Бонем Картер (Белатриса Лестрандж) захищали позицію письменниці.

Звинувачення Ролінґ у трансфобії

Британську письменницю Джоан Ролінґ не вперше звинувачують у трансфобії (негативне ставлення до проявів трансгендерності, а також пов'язаних соціальних явищ). Наприкінці 2019 року Ролінґ підтримала активістку і дослідницю Маю Форстейтер: її робочий контракт не продовжили через твіти про те, що трансгендерних жінок не можна вважати "справжніми" жінками.

10 червня 2020 року Джоан Ролінґ — авторка серії про Гаррі Поттера — випустила велику колонку "про питання гендеру та статі". Письменниця висловила занепокоєння через зростання кількості трансгендерних переходів серед дівчат підліткового віку, а також через те, що у трансгендерних жінок є доступ до жіночих туалетів. Есе Роулінг стало реакцією на запеклі суперечки навколо недавніх твітів письменниці.

У 2021 році письменницю теж звинуватили у трансфобії після того, як вона критично прокоментувала ініціативу поліції Шотландії фіксувати гендерну ідентичність звинувачених у зґвалтуванні людей за їхнім побажанням.

Коментуючи цю новину, Ролінґ процитувала роман Джорджа Орвелла "1984": "Війна — це мир. Свобода — це рабство. Неуцтво — це сила". І додала: "Людина з пенісом, яка вас зґвалтувала, — це жінка".

Користувачі соцмереж у відповідь вказали, що не лише чоловіки можуть бути ґвалтівниками й що авторка неправильно тлумачить поняття трансгендерності.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media