На Болонському ярмарку представили унікальну колекцію українських візуальних видань: 4 з них отримали відзнаки

Ілюстрація Анастасії Старко до книги "Бог свободи". Надано авторкою ілюстрації

На Болонському ярмарку дитячої книги, що триває до 11 квітня, представили унікальну колекцію з 54 українських візуальних видань для дорослих. Серед них міжнародне журі обрало найкраще видання.

Про це повідомляє "Книжковий Арсенал" у Facebook.

Представлення колекції відбулося у межах ініціативи Talking Pictures від Bolognabookplus у співпраці з "Книжковим Арсеналом". Цьогоріч у центрі уваги ініціативи візуальна книга та сучасне книговидання для дорослих.

Міжнародне журі обрало переможцем колекції видання Telegraf від Projector Publishing & Store. Переможця запросять на Болонський ярмарок наступного року.

Крім того, три видання отримали спеціальні відзнаки за візуальне оформлення.

  • "Бог свободи" Юлії Мусаковської від "Видавництва Старого Лева"

Ілюстраторкою книги стала Анастасія Старко. Вона розповіла Суспільне Культура, що візуальне оформлення книжки стало її першою співпрацею з "Видавництвом Старого Лева".

Над оформленням книги Старко працювала впродовж трьох місяців у 2021 році, а наприкінці минулого року створила обкладинку для американського видання цієї збірки. Ілюстраторка книги розповідає, що це був дуже цікавий досвід переосмислення текстів і образів.

"Робота над кожною книгою, особливо робота з поезією — це завжди дуже інтимний процес для мене. Напевно, найцікавішим і найважчим є етап пошуку і візуалізації образів", — відзначає Анастасія Старко.

Ілюстраторка додає, що книга наповнена перевтіленнями й метаморфозами, у ній багато сердець, добрих та злих квітів і, найголовніше, багато свободи.

Авторка збірки Юлія Мусаковська у Facebook також повідомила, що надруковано новий наклад книжки і вона доступна в книгарнях та на сайті видавництва.

Ілюстрації Анастасії Старко до книги "Бог свободи". Надано авторкою ілюстрації
  • "NIKIFOR / НИКИФОР" Мирослави Мудрак від видавництва "РОДОВІД" та Українського музею в Нью-Йорку

Це каталог виставки, що проходила в Українському музеї в Нью-Йорку з 19 січня по 15 квітня 2023 року. У виданні є передмова директора музею Пітера Дорошенка, есей кураторки виставки Мирослави Мудрак, біографію митця Никифора Дровняка, твори та їхній перелік з музейної колекції. Усі твори Никифора видрукувані в кольорі.

Над дизайном книжки працював Володимир Гавриш.

  • Самвидав Hometown Руслани Ключко

Колекцію 54 книжок також можна буде побачити під час цьогорічного фестивалю "Книжковий Арсенал".

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media