Фестиваль SUNNY BUNNY оголосив повну програму: які фільми будуть представлені

Кадр із фільму "Проблеміста". Надано організаторами фестивалю SUNNY BUNNY

Організатори другого фестивалю кіно на тему ЛҐБТКІА+ Sunny Bunny, який відбудеться з 19 по 26 квітня, оголосили повну програму фестивалю.

Про це йдеться у пресрелізі фестивалю.

Фестиваль відкриється фільмом Хуліо Торреса "Проблеміста" (США), що став режисерським і акторським дебютом учасника Saturday Night Live. У фільмі знялися такі знаменитості, як Тільда Свінтон та Ізабелла Росселіні. Сюжет фільму критично досліджує ідею "американської мрії" через історію дизайнера іграшок з Ель-Сальвадора, який мріє про успіх у Нью-Йорку.

У межах документальної програми буде показано фільм "Трансвтікачі" (Україна) Жа Бабаєвої, який занурює в життя трансгендерних активістів та українських біженців у Берліні в контексті війни в Україні. Фільм висвітлює їхні спроби знайти нове життя, попри складнощі.

Документальний фікшн із Німеччини "Життя — не змагання, але я перемагаю" отримав номінацію на Queer Lion та відзнаку на Тижні критики у Венеції, розповідаючи про квір-атлетів, які створюють утопію без гендерних обмежень у спорті, вшановуючи тих, хто не мали шансу на перемогу.

Фільм "Табу: Амос Ґуттман" (Ізраїль) взяв участь у кінофестивалях у Роттердамі та Салоніках, які є значущими майданчиками для документального кіно. Стрічка проливає світло на життя і творчість піонера квір-кіно Амоса Ґуттмана, чия кар'єра обірвалася через СНІД.

Документальний мюзикл "Засуджені" (Аргентина, Німеччина, Швейцарія) режисерки Лоли Аріас відкриває глядачам життя квір-спільноти аргентинської в'язниці, де один із персонажів заснував рок-гурт. Фільм був номінований на Teddy Award на "Берлінале" і здобув дві нагороди у Салоніках.

"Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза" (США) — це розповідь Сема Шахіда, визнаного майстра у сфері моди та реклами, про маловідомого фотографа Джорджа Платта Лайнза, чия робота отримала заслужену увагу лише нещодавно.

Стрічка "Шляхи бажань" (США) від транскінорежисера Джульса Роскема, що глибоко досліджує трансмаскулінність у сексуальності та історії, була представлена на Sundance — одному з найавторитетніших фестивалів незалежного кіно, і нагороджена "Срібним Александром" на Фестивалі документального кіно в Салоніках у категорії молодіжного кіно.

Документальна стрічка "У пошуках Емі'" пройшла через кілька кінофестивалів, включно з Лондонським та Клівлендським, і виграла на Frameline у Сан-Франциско — провідному фестивалі квір-кіно. Фільм вивчає вплив романтичної комедії 90-х на формування квір-ідентичності 12-річного хлопчика з Канзасу, для якого кінопроєкт Кевіна Сміта став важливою опорою.

"AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)" (Греція) розповідає про грецький гомосексуальний визвольний рух, заснований у кінці 1970-х. Робота отримала визнання як найкращий грецький фільм за версією глядачів на Фестивалі документального кіно в Салоніках.

Документальні фільми

 • "Трансвтікачі" від Жа Бабаєвої, Україна, 2023, тривалість 92 хвилини.
 • "Життя - не змагання, але я перемагаю" Юлії Фур Ман, Німеччина, 2023, 79 хвилин.
 • "Табу: Амос Ґуттман" Шаулі Меламед, Ізраїль, 2024, 76 хвилин.
 • "Засуджені" Лоли Аріас, Аргентина/Німеччина/Швейцарія, 2024, 82 хвилини.
 • "Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза" Сема Шахіда, США, 2023, 96 хвилин.
 • "Шляхи бажань" Джульса Роскема, США, 2024, 83 хвилини.
 • "У пошуках 'У пошуках Емі'" Сева Роджерса, США, 2023, 95 хвилин.
 • "AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)" Йосифа Вардакіса, Греція, 2023, 73 хвилини.

Програма "Квірчик"

Фестиваль підготував добірку квір-фільмів для підліткової аудиторії.

 • "Чотирнадцять" від Даніеля Санчеса Лопеса, Іспанія/Німеччина, 2023, 12 хв.
 • "Водна небезпека" Алешандера Давіда, Португалія, 2023, 23 хв.
 • "Прісноводні бджоли" Емми Кануте, Бельгія, 2023, 9 хв.

Програма NEIGHBORQUEER ("Сусідський квір")

Зосереджується на квір-фільмах зі Східної та Центральної Європи, відкриваючи глядачам панораму ЛҐБТКІА+кінематографу від наших близьких сусідів. У межах програми буде представлена колекція короткометражних фільмів від чеського квір-кінофестивалю Mezipatra під назвою Mezipatra QFF presents: Short and Proud — Young Czech Cinema, демонструючи ігрові, документальні та анімаційні роботи молодих чеських режисерів.

Також до складу програми належать три повнометражні фільми:

 • Литовська кінострічка "Письменник"

Фільм взяв участь у фестивалі "Темні ночі" в Таллінні, розкриваючи історію двох друзів, що несподівано зустрічаються в Нью-Йорку після трьох десятиліть розлуки.

 • Польська драма "Слон"

Стрічка здобула перемогу на фестивалі польського кіно в Ґдині, занурюючи глядачів у історію першого кохання між двома юнаками, де один із них стикається з вибором між особистою свободою та сімейними обов'язками.

 • Любовна драма "Повільно" від Марії Кавтарадзе

Фільм створили у співпраці представників трьох країн: Литви, Іспанії та Швеції. Стрічка була номінована на "Оскар" як "Міжнародний фільм" цього року та отримала нагороду за режисуру на Sundance. Фільм висвітлює мало обговорювану тему асексуальності, займаючи унікальне місце у світовому кіно.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media