"Фонтан виснаження" українського художника Павла Макова можна буде побачити у Відні

"Фонтан виснаження" Павло Маков. Фото: Саша Маслов

З 11 квітня по 29 червня у головному дворі музейного кварталу Відня відбуватиметься виставка кінетичної скульптури "Фонтан виснаження" українського художника Павла Макова.

Про це повідомляє The Naked Room на своїй сторінці в Instagram.

"Фонтан виснаження" — це кінетична скульптура, де вода поступово спадає через каскад із 78 мідних лійок, розташованих у формі трикутника. Ця композиція символізує виснаження природних ресурсів та людства.

Концепція скульптури зародилася у Макова в 1990-х роках на тлі чергового зникнення водопостачання у Харкові через аварію. Для Макова лійки є символом влади, тоді як порожня лійка втілює безвладдя. Тож наявність води у фонтані символізує владу, але слово "виснаження" натякає на її відсутність, що підкреслює відчуття знесилення, втрати довіри та розчарування.

Цей проєкт був задуманий як засіб зафіксувати атмосферу міського життя тих часів. Процес його створення пройшов етапи від первинних ескізів до створення об'ємних скульптур та публікації книг, кульмінацією ж стала презентація на Венеційській бієнале у 2022 році.

"Фонтан виснаження" також можна побачити в харківському "Єрмілов-центрі" як ключову роботу однойменної виставки творів Павла Макова.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media