В Австралії виставку лише для жінок визнали дискримінаційною: музей зобов'язали дозволити чоловікам вхід

Виставка була представлена в MONA наприкінці 2020 року. MONA/Jesse Hunniford

Австралійський суд у Тасманії визнав, що Музей старого та нового мистецтва (MONA) дискримінував чоловіків, коли не дозволив їм відвідувати виставку Ladies Lounge. Тепер музей повинен відкрити доступ людям, які не ідентифікують себе як жінок. На виконання рішення є 28 днів.

Про це повідомляє The Guardian.

Інсталяція американської художниці Кірші Каечеле Ladies Lounge відкрилася в галереї MONA у 2020 році. Відвідувачок зустрічають дворецькі зі шампанським, а у залі представлені роботи Пабло Пікассо та Сідні Нолана. Це інтерактивна виставка, покликана створити безпечний простір саме для жінок.

Один із відвідувачів музею Джейсон Лау у квітні 2023 року поскаржився комісару з протидії дискримінації, що музей займається дискримінацією. Далі справу передали до суду.

Художниця та кураторка Кірша Каечеле захищала інсталяцію. Вона наголошувала, що мета проєкту — показати історичну несправедливість, коли до 1965 року жінкам в Австралії було заборонено відвідувати паби.

Адвокатка музею Кетрін Скотт також стверджувала, що Лау сприйняв твір так, як це і було задумано, оскільки закон Тасманії дозволяє дискримінацію, коли вона "створена для сприяння рівним можливостям для групи людей, які перебувають у невигідному становищі".

Однак Річард Грюбер, віцепрезидент Тасманійського цивільного та адміністративного трибуналу, висловив іншу думку. На його погляд, Ladies Lounge становить "пряму дискримінацію". У своєму рішенні Грюбер заявив, що "не зрозуміло, як заборона у доступі чоловікам до мистецтва в просторі Ladies Lounge, що є основною скаргою Лау, сприяє можливості жінкам-художницям демонструвати свої роботи". Він додав, що якби Ladies Lounge був жіночим клубом, він міг би функціонувати в межах закону.

Представник музею заявив, що розчарований рішенням, і додав, що музей потребує часу, щоб обмірковувати подальші дії стосовно Ladies Lounge. А от Каечеле хоче оскаржити рішення у Верховному суді Тасманії. Раніше музей заявляв, що тяжіє до рішення закрити інсталяцію замість відкриття доступу до неї чоловікам.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media