Автор "Зоряних війн" Джордж Лукас отримає почесну "Золоту пальмову гілку" Каннського фестивалю

Джордж Лукас на прем'єрі фільму "Індіана Джонс і реліквія долі", 14 червня 2023 року. AP/Jordan Strauss

Режисер, сценарист і продюсер Джордж Лукас отримає почесну "Золоту пальмову гілку" на церемонії закриття 77-го Каннського кінофестивалю — 25 травня.

Про це повідомляє Каннський кінофестиваль.

Джордж Лукас є автором культових кіносаг "Зоряні війни" та "Індіана Джонс".

"Каннський фестиваль завжди займав особливе місце в моєму серці. Я був здивований і піднесений, коли мій перший фільм, «THX 1138», обрали для показу в новій програмі для режисерів-початківців під назвою "Двотижневик режисерів". Відтоді я неодноразово повертався на фестиваль як сценарист, режисер та продюсер. Для мене це особливе визнання, яке дуже багато означає", — відреагував Лукас.

Кінодебют Джорджа Лукаса відбувся в тісній співпраці з режисером Френсісом Фордом Копполою, який зняв "Хрещеного батька". Коппола допоміг створити фільм "THX 1138" (1971) — це адаптація одного з експериментальних короткометражних фільмів.

Однак саме "Зоряні війни" стали для Лукаса знаковим проєктом, який прославив його на весь світ. Сага має вигаданий світ з власною міфологією, яку вже досліджують релігієзнавці.

Крім того, 4 травня відзначають День "Зоряних війн". Дату обрали на основі каламбуру: May the Force be with you (в українському перекладі: "Хай буде з тобою Сила") фанати франшизи почали тлумачити як May the fourth be with you, тобто "Четверте травня буде з тобою".

Також "Зоряні війни" стали піонерами у сфері спецефектів. Студія Lucas Films допомогла розробити комп'ютерну камеру та інші нові візуальні технології.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media