Не вуличне шапіто: Карандєєв прокоментував, чому бронюють працівників цирку та медіа

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра МКІП Ростислав Карандєєв. Фото: Синиця Олександр/УНІАН

Виконувач обов’язків міністра культури й інформаційної політики Ростислав Карандєєв відреагував на критику з приводу того, що цирки, медіа та інші культурні установи визнають критично важливою інфраструктурою, а їхніх працівників можуть бронювати від мобілізації.

Про це він написав у Facebook.

Напередодні, 8 квітня, народний депутат Ярослав Железняк оприлюднив наказ Мінкульту про те, що "Пересувний цирк України" отримав статус критично важливого підприємства для функціонування економіки в особливий період.

Карандєєв назвав критику "неповагою до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу". Він наголосив, що "Дирекція пересувних циркових колективів України" — "не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи".

Крім того, Карандєєв зазначив, що "Дирекція пересувних циркових колективів України" подала на бронювання лише 14 людей. За його словами, це менш ніж 10 % від загальної чисельності колективу, це 11 виконавців найскладніших циркових жанрів та три технічні працівники. А вісім працівників дирекції уже служать в ЗСУ.

"З початку повномасштабного вторгнення встановлений Урядом алгоритм бронювання працівників сфери культури та медіа незмінний. Нововведень не було. Ми бронювали і бронюємо працівників театрів, музичних закладів, цирків без яких робота цих закладів неможлива", — зазначив в. о. міністра.

Також Карандєєв прокоментував бронювання працівників медіа, зокрема телеканалів, що беруть участь у телемарафоні "Єдині новини".

"Під час війни, коли ворог маніпулює громадською думкою в Україні та за кордоном, поширює дезінформацію та відверту брехню — українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації та опорою національної безпеки України. Тому частина працівників цієї сфери теж заброньована", — написав Карандєєв.

Культурні критично важливі підприємства та бронювання

Міністерство культури видало низку наказів про підтвердження статусу критично важливих підприємств для культурних установ та низки медіа, наприклад для каналів, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини":

Також цей статус, на початку 2024 року отримали такі медійні компанії, як ТОВ "Стралайт медіа", ТОВ "Старлайт Продакшн", ТОВ "ВІКА-ТВ", ТОВ "ОМЕГА ТВ", ТОВ "Хмарочос Медіа", "Представництво «Британська телерадіомовна корпорація (Бі-Бі-Сі)»", Національна спілка журналістів України, ТОВ "Новий канал", ТОВ "УНІАН ТБ" та інші.

Також цей статус отримали національні театри, заклади культури та культурні виші, що прямо підпорядковані МКІП, серед них:

 • Національний будинок органної та камерної музики України;
 • Одеський національний академічний театр опери та балету;
 • Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка;
 • Національний академічний духовий оркестр України;
 • Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди;
 • Національний одеський філармонійний оркестр;
 • Харківський національний академічний театр опери та балету імені М. В. Лисенка;
 • Національна опера України;
 • Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого;
 • Харківська державна академія культури;
 • Національний хор імені Г. Г. Верьовки;
 • Національна академія керівних кадрів культури й мистецтв;
 • Національний музей Тараса Шевченка.

Циркові заклади, що підпорядковуються МКІП, теж потрапили до цього списку. Це, зокрема, державні цирки Запоріжжя, Харкова, Одеси, Дніпра, Кривого Рогу, ДП "Національний цирк України", ДП "Державна циркова компанія України", ДП "Пересувний цирк України" тощо.

Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube і TikTok

Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: culture@suspilne.media